Draci z přeboru nestačili na Uničov

Uničov, Šumperk – Hokejisté Šumperku hrající krajský přebor prohráli v pátek bez řady opor přípravné utkání na ledě Uničova, který oproti předchozímu vzájemnému klání nastoupil již v plné sestavě.

16.9.2014

Logo šumperského hokejeFoto:

Hostům chyběli v derby na Hané obránci Fryč s Patschem, nenastoupili pak ani útočníci Langr, Kobza, Šula a Tomáš Malý.

I přesto dokázali Draci se zkušeným protivníkem dlouhou dobu držet krok a vyrovnané střetnutí se nakonec zlomilo ve prospěch Uničova až těsně před koncem.

„Utkání z našeho pohledu rozhodla první třetina, kdy jsme měli jasně navrch, ale ze spousty šancí jsme dali jediný gól. Pak se hra srovnala a za stavu 3:3 jsme v 53. minutě inkasovali, takže jsme museli otevřít hru a domácí nás ještě dvakrát potrestali. Sice tomu výsledek nenapovídá, ale zápas měl asi skončit remízou," uvedl ve zkratce trenér Šumperku Kamil Skoumal.

Další přípravný duel před startem krajské soutěži sehrají šumperští hokejisté v pátek 19. září, kdy od 18 hodin přivítají na svém ledě TJ HC Šternberk.

HC Uničov – HK Hokej Šumperk 6:3 (1:1, 2:2, 3:0)

Branky: 15. Paška (Handl, Kavulič), 22. Skácel (Vondra, Galuška), 34. Peč (Handl), 53. Handl (Axman, Paška), 57. Zatloukal (Vondra, Galuška), 58. Žajgla (Kavulič, Handl) - 12. Peška (Fischer, Kužílek), 30. Ondráček, 32. Ondráček (Budina, Pilavka). Vyloučení: 4:5, navíc Sikora (Uničov) osobní trest 10 minut a trest do konce utkání, Žajgla (Uničov) osobní trest 10 minut. Využití: 1:0. Rozhodčí: Cik – Burda, Doleček. Diváci: 150.
Uničov: Řoutil - Navrátil, Paška, Vondra, Gaták, Sikora, Gerhát - Žajgla, Handl, Kavulič - Galuška, Frieb, Skácel - Peč, Axman, Zatloukal - Provaz, Jeřábek. Trenér: Martin Palinek.
Šumperk: Misiorz (33. Hoffmann) – Ondráček, Bořil, Navrátil, Havlík, Belanis – Fischer, Kužílek, Peška – Budina, Prokopec, Pilavka – Horváth, M. Žálčík, Kovář – M. Malý. Trenér: Kamil Skoumal.

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Šumperk přišel o Smrže, navíc skončila jeho domácí série neporazitelnosti

Domácí série neporazitelnosti šumperských fotbalistů se zastavila na čísle třináct. V nedělním utkání divize byl nad jejich síly suverénní Tišnov, který si na severu Moravy připsal již jedenáctou výhru v řadě.