Zatímco při své premiéře lázeňský celek čtyřikrát inkasoval v Kozlovicích, tentokrát byl v obraně bezchybný. Naopak naposledy pětigólový Hněvotín pak vyšel tentokrát v útočné fázi naprázdno.

„Pro diváky to asi nebyl moc záživný zápas, bylo to hodně důrazné a s řadou nepřesností, spíše boj. Nás ale může těšit, že máme tři body," konstatoval trenér Velkých Losin Jiří Mika.

Až do 20. minuty se na hřišti neudálo nic mimořádného a oba protivníci se spíše oťukávali. Za zmínku stojí snad jen akce hněvotínského Skoumala, jenž v dobré pozici však zamířil pouze do brankáře.

Pak ale domácí předvedli jednu povedenou akci, která se nakonec ukázala jako rozhodující.

Losinská obrana přenesla míč na polovinu soupeře, Linet našel šajtlí nabíhajícího Kováče, jenž obehrál obránce a skóroval střelou na přední tyč.

Po přestávce hrozili hosté především ze standardních situací, nebezpeční byli zejména po sérii několika rohových kopů, domácí defenziva však všechny tyto pokusy soupeře dokázala eliminovat, mnohdy ale s notnou dávkou štěstí.

Navíc mohli lázeňští fotbalisté pojistit svůj náskok, když Uvízl šel dvakrát sám na brankáře, který ale včasným vyběhnutím a pak za přispění spoluhráčů jeho pokusy zneškodnil.

„Celkově to byl vyrovnaný zápas, nám se podařilo sehrát jednu pěknou akci, ze které jsme rozhodli. Ve zbytku jsme tam sice měli několik dalších slibných momentů, ale většinou jsme je nedotáhli do konce, když nám chyběla finální přihrávka," dodal Mika.

„Mě se dnešní zápas velice těžce hodnotí, jsme každopádně hodně zklamaní," přidal se s komentářem trenér Hněvotína Petr Uvízl.

„Já si myslím, že dnes jednoznačně prohrálo lepší mužstvo. Měli jsme řadu tutovek a ve druhé půli se hrálo prakticky výhradně na domácí branku a soupeř hrozil jen ojediněle z brejků," prozradil kouč hostů.

„Minulé kolo doma s Dolany nám tam spadlo všechno, na co jsme sáhli, dnes jsme bohužel gól nedali," doplnil smutně Uvízl.

TJ Sokol Lázně Velké Losiny – FC Hněvotín 1:0 (1:0)

Branka: 21. Kováč. Rozhodčí: Krobot – Hampl, Válek. Diváci: 150.
Velké Losiny: Hatala – Zatloukal, J. Gargulák, Kupčík, Linet – Mičunda (80. Bureš), Moravec, Šinogl, Maňka – Kováč (65. Schelle), Uvízl. Trenér: Jiří Mika.
Hněvotín: Běhalík – Dokoupil, Šulc, Švajda, Novák – Schinneck, Láner, Skoumal, Veselský (75. Kvapil) – Duda, Pospíšil (69. Křižan). Trenér: Petr Uvízl.