Domácí, kteří byli rádi, že pro duel dali dohromady jedenáct hráčů, začali i v okleštěné sestavě lépe a hned v úvodu si vytvořili dvě slibné šance, jenže bez gólového efektu.

Naopak hosté se již v 7. minutě ujali vedení po brejku Piňose, když při této situaci Vidnava marně reklamovala údajný ofsajd.

Ve 33. minutě pak přišel další vypjatý moment, když byl za kopnutí protihráče během přerušení vyloučen oskavský Novák.

Rozhodnutí hlavního sudího následně trenér hostů Květoslav Pospíšil okomentoval tak důrazně, že byl vykázán z lavičky na tribunu.

I v deseti hráčích však Oskava zasadila protivníkovi těsně před přestávkou druhou ránu v podobě trefy Nesseta.

„Do druhé části jsme tak udělali pár změn v sestavě a začali hrát na tři útočníky. Dokázali jsme dostat soupeře pod tlak, vytvořili si v početní výhodě i několik tutovek, bohužel jsme selhali v koncovce,“ litoval trenér Vidnavy Petr Škrabal.

Ani domácí však nakonec nedohráli kompletní. V 77. minutě neudržel ve zdi nervy na uzdě Kačora a po úderu loktem do protihráče putoval předčasně do kabiny.

Výsledek vyhroceného duelu definitivně zpečetil v samotném závěru svou druhou trefou v utkání kanonýr Piňos.

„I přes výhru nemám z dnešního zápasu dobrý pocit, těší mě pouze zisk tří bodů. V první části jsme hráli dobře, ale po vyloučení jsme se stáhli a snažili se vyrážet do rychlých protiútoků,“ doplnil trenér Oskavy Květoslav Pospíšil.

Vidnava – Jiskra Oskava 0:3 (0:2)

Branky: 7. a 87. Piňos, 45. Nesset.
Vidnava: Čuj – Janček, K. Patkáň, Sedlák, Novosad, Škodik, Reinold, V. Zdražil, Bakeš, Kačora, K. Šebesta.
Oskava: Zorek – Siegel (46. Navrátil), Šimko, Novák, Plachý, Fojtů, Míka, Dlugoš, Ráb (80. Procházka), Piňos, Nesset (70. Smékal).