První branka zápasu přišla po standardní situaci. Střelu Kubečka z přímého kopu ještě dokázal gólman Hatala vyškrábnout, ale pouze k Blahůškovi, který snadno dorazil. Blahůšek měl gól na noze už v první půli, ale z malého vápna nepochopitelně dvakrát nastřelil jen brankáře.

„Napravil si to,“ usmíval se trenér domácích Máčala. „Byl hodně rád, je to jeho první gól tady u nás. Pracuje na sobě, což se zúročilo,“ chválil dolanský lodivod.
Jeho svěřenci pak využili nekoncentrovanost Losin a záhy zvýšili na 2:0. Po nedorozumění stoperů balon propadl k Holáskovi a ten s přehledem propálil brankáře. „Soupeř inkasoval a zdál se mi v tu chvíli otřesený,“ všiml si Máčala.

V závěru sice hosté po trefě Žídka snížili, ale domácí žádné drama nepřipustili a díky dorážce Hanzelky znovu získali dvougólový náskok.

„Soupeř se ještě dokázal zvednout. Mají velkou kvalitu. Jsem rád, že jsme to potvrdili třetím gólem. Stejně jako v přípravě jsme si vytvořili hodně šancí. Mrzí mě, že jsme zase některé neproměnili, ale jsem dnes určitě spokojený,“ pochvaloval si Petr Máčala.

Jeho protějšek Jiří Mika po zápase kritizoval chyby obrany.

„Dostali jsme dva góly ze standardních situací. Propadli jsme v prostorech, které máme pokrývat. To je hrubá nedisciplinovanost. Chtěli jsme hrát na brejky, což se v první půli dařilo. Bohužel nedáme ten první gól,“ viděl problém losinský kouč. 

Chyby jsou podle něj důsledkem nezkušeností v obraně. „I ve stoperské dvojici se to snažíme vše uhrát fotbalově. Máme mladé hráče, kteří sbírají zkušenosti s touhle soutěží," poznamenal trenér hostů.

FC Dolany – Sokol Lázně Velké Losiny 3:1 (0:0)

Branky: 50. Blahůšek, 52. Holásek, 73. Hanzelka – 66. Žídek. Rozhodčí: Perutka – D rušák, Bartuněk. ŽK: Procházka – Tejkl, Gargulák. Diváků: 80.
Dolany: Chlanda – Katsumasa, Grézl, Hanzelka, Doubrava – Blahůšek (76. Bergmann), Pekář, Jíša, Kubeček, Holásek – Procházka (59. Bednář). Trenér: Petr Máčala.
Losiny: Hatala – Zatloukal, Blaťák, Kupčík, Gargulák – Nýdecký (62. Žídek), Trunkát, Smrž, Tejkl, Hegner (46. Šinogl) – Pecháček (62. Navrátil). Trenér: Jiří Mika.