Některé změny už v týmu druhého celku divize proběhly. Zkouškou neprošel brazilský obránce Fabio.

„Neměl ty kvality, které si představuji. Navíc byl schopen hrát jen na postu pravého obránce a na tuto pozici máme řadu možností, a lepších,“ uvedl šumperský trenér Petr Strnad.

Naopak další Brazilec má místo v kádru téměř jisté. Útočník Antonio Roveroni už v šumperském dresu odehrál pár zápasů v podzimní části sezony a svými výkony určitě nezklamal.

„Tony je hráč, který má velmi dobrou kvalitu, předpokládám, že se do jarního kádru prosadí,“ říká Strnad.

Roveroni se do přípravy zapojil před pár dny, o víkendu odehrál první přípravný zápas (Šumperk vs. Velké Losiny 4:2), kde dvakrát skóroval.

Na zkoušku nyní přichází slovenský útočník, o kterém nejsou zatím k dispozici žádné podrobné údaje.

„Vyzkoušíme ho a uvidíme,“ podotýká Strnad.

Snad během příštího týdne by se měl do přípravy zapojit další Slovák Lukáš Čemba, na podzim velmi platný člen šumperského divizního souboru.

„Čemba je po operaci kosti malíčku na noze, v jakém je teď stavu, to nevím, čekáme, zda se v Šumperku ukáže a pak budeme moudřejší,“ podotýká kouč.

Ten může poslat do mistrovských zápasů tři cizince, v tuto chvíli Šumperk disponuje dvěma: slovenským obráncem Ladislavem Szöcsem a Brazilcem Roveronim. Pokud bude fit, má místo v kádru zmíněný Čemba. Zkoušet se má slovenský útočník, ovšem na těchto postech má nyní Šumperk hodně velkou konkurenci: Roveroni, Krcho, Pobucký, ale i Čemba či třeba Horák, elitním útočníkem býval i Pinkava, který v Šumperku nastupuje spíše coby zadák.

„Kádr zúžím po sobotním přípravném utkání s Uničovem. Pro hráče, kteří jsou na hraně, je to poslední příležitost, jak mě přesvědčit, abych je v kádru pro jaro nechal,“ dodal Petr Strnad.

Utkání Šumperku s Uničovem se hraje v sobotu 26. února od 14.00 hodin na umělce Tyršova stadionu.