Další vrásky asi bude mít trenér fotbalistů Šumperku. Ve středeční předehrávce se po pár minutách utkání s Kralicemi zranil stoper David Ferko, a přestože se nakonec zranění neukázalo jako vážnější, bude týmu dva týdny chybět. A právě s obránci má šumperský tým potíže. Ferko střídal už po dvanácti minutách. Vyšetření prokázalo natažení stehenního přitahovače, obavy z natržení svalu se naštěstí nepotvrdily. „David bude mimo hru tak dva týdny, alespoň podle lékařů,“ informoval Deník Vladimír Dostál z výkonného výboru FK Šumperk.

Šumperk hraje v neděli od 10.00 hodin doma se Želatovicemi a jiný výsledek, než vítězství, nepřipadá v úvahu. Tým totiž stále napravuje zaváhání z úvodu sezony, kdy Šumperk několikrát nečekaně prohrál a začal tak ztrácet kontakt na čelo tabulky krajského přeboru. Jenže tým se zatím spíše trápí, podle kouče Ivana Čecha je na vině, mimo jiné, nezkušená obrana. „Máme hodně mladou obranu, navíc jsme zatím jediným týmem v krajském přeboru, který do zápasů nasazuje dorostence,“ posteskl si Ivan Čech.

Nedávno odešel z kádru zkušený obránce Žák, kvůli pracovnímu zaneprázdnění. „To byl velmi rychlý hráč s velkým přehledem. Jeho schopnosti nám v obraně moc schází,“ připustil Čech. Teď je navíc mimo Ferko. Naopak zpět by měl s velkou pravděpodobností být jiný obránce Janíček, z virózy je vyléčen snad i Martin Málko. „Budeme v neděli dopoledne téměř kompletní,“ podotknul Dostál.

Krajský přebor
FK Šumperk – FK Želatovice, neděle 23. září od 10.00 hodin, hlavní plocha Tyršova stadionu v Šumperku.
Sulko hraje doma, ale opět proti lídrovi

ZÁBŘEH - Opět souboj s prvním čeká v neděli zábřežské fotbalisty v Moravskoslezské lize. Nedávno Sulko hostilo tehdy první Sigmu B, tentokrát je v čele Břeclav. A to je tým, který má ve třetí lize tradici. „V čele ligy nejsou náhodou. Dvakrát jsem je viděl a je to celek, který hraje nesmírně disciplinovaně a má velmi propracovanou obranu. Výborně hlavičkují a skvěle brání především standardní situace,“ uvedl Otto Jáně, trenér Sulka Zábřeh. Pro nováčka Moravskoslezské ligy je to trochu pech. Poslední dva domácí zápasy prohrál, pak naplno bodoval venku s béčkem Slovácka a teď ho čeká doma s obtížemi porazitelný soupeř.

„Bude to těžké, ale v lize si už nevyberete. Nebudeme zdaleka tak často vyhrávat, jako v divizi. Pro řadu kluků z okolí je třetí liga na hraně možností, každý bod pro nás má cenu zlata,“ říká Jáně. Navíc už třetí kolo budou chybět Sulku Pinkava, Mičunda a Lipka. „Hrajeme stále bez útočníků, a to není snadná věc,“ konstatuje kouč. Trénovat už začal Vašíček, není ale jisté, zda ho trenér pošle do utkání.

„Jestli budu mít pocit, že ještě není zcela fit, neudělám to. Uspěchat léčení, to je špatná cesta,“ říká Jáně. Ten kromě silných stránek zná i ty slabé břeclavské, nechce ale o nich mluvit. „Slabinu najdete u každého týmu, ale žádný trenér o nich nebude veřejně mluvit. Ani já ne,“ směje se kouč Sulka.
Co ale bude největší zbraní Sulka proti lídrovi třetí ligy, to prozrazuje bez obav a nahlas.

„Musíme hrát disciplinovaně, jako tým a bojovat na sto procent. Prodat všechno, co jsme natrénovali. Pak můžeme myslet na body,“ dodává trenér ligového Zábřehu Otto Jáně.

Moravskoslezská fotbalová liga
SK Sulko Zábřeh – MSK Břeclav, neděle 23. září od 16.00 hodin na Městském stadionu v Zábřehu.
Losiny chtějí zůstat druhé

¨VELKÉ LOSINY -Druhé místo v divizní skupině E budou chtítv nedělipřed domácím publikem uhájit losinští fotbalisté. Ti se v divizi činí, že budou hrát tak vysoko, to asi čekal málokdo. Před dvěma lety Losinští ze čtvrté nejvyšší soutěže sestoupily a hodně si tím pošramotily pověst. Teď jsou zpátky a daří se jim.

“Že jsme druzí, to nějak neřešíme. Po měsíci to může být jiná příčka. Jdeme zápas od zápasu, ale samozřejmě je to fajn, být v tabulce tak vysoko,“ říká trenér Velkých Losin Petr Strnad. Ten je mužem činu. Kde trénuje, tam se hraje o postup. Před lety vedl Zábřeh, který pod ním několikrát skončil na medailových pozicích v divizi, předloni přivedl do I. A třídy Loučnou, která pak jako nováček skončila druhá. Mimochodem: po odchodu Strnada z Loučné se tým trápí.

V neděli se v Losinách představí nebezpečný tým Město Albrechtice, který je v tabulce pátý.
„Soupeř je to velmi schopný, ale my se o soupeře moc nezajímáme, staráme se hlavně sami o sebe. Chceme předvést pohledný fotbal,“ konstatuje Strnad.

Divize E: Sokol Lázně Velké Losiny – FK Avízo Město Albrechtice, neděle 23. září od 16.00 hodin