Konkrétní a ověřené informace se hledají těžko, v zákulisí se ale hovoří o střetu fanoušků Baníku s těmi opavskými. V Šumperku si má počíhat na Opaváky šumperská buňka baníkovců Schönberg Gruppe, která se poprvé zviditelnila letos v zimě, když na šumperském zimním stadionu přepadla fanoušky Olomouce, kteří sledovali prvoligové utkání Draků s Morou (podrobnosti ZDE).

„Utkání je zařazeno mezi riziková, máme posílenou pořadatelskou službu, za branami stadionu bude hlídkovat policie,“ uvedl hlavní pořadatel Vladimír Dostál.

Policie se moc k této události nechce vyjadřovat, nicméně utkání sledovat bude. „Policie připravuje adekvátní opatření, aby zabezpečila pořádek během fotbalového utkání,“ sdělil mluvčí šumperské policie Miloslav Svatoň.

Pro fanoušky Opavy bude vyhrazena polovina tribuny hned vedle kuželny. Pořadatelé prosí všechny diváky, aby se dostavili kvůli bezpečnostním opatřením na stadionu k utkání s dostatečnou časovou rezervou.

Samotný zápas by ale mohl nabídnout atraktivní podívanou. Opava na jaře sestoupila z 2. ligy, Moravskoslezskou ligu ale nyní vede. Šumperk se coby jeden z favoritů divize zatím spíše trápí, doma dvakrát po sobě podlehl.

Dojde během utkání Šumperku s Opavou ke střetu fanoušků či "fanoušků"? Hlasujte v anketě vpravo

„Opava je profi tým, který má druholigové parametry, ze druhé ligy na jaře sestoupil jen mnoha shodami náhod, v utkání s námi bude jasným favoritem,“ říká šumperský kouč Petr Strnad.

„Pro nás je jasnou prioritou divizní soutěž, pohár bereme jen jako něco navíc, příležitost tak dostanu hráči, kteří zatím tak moc nenastupovali,“ vysvětluje dále. „Budeme se snažit o překvapení, ale s Opavou to bude nesmírně těžké,“ dodává Strnad.

Šumperk v 1. kole přešel přes Dolany na penalty po remíze 1:1 (podrobnosti ZDE), vítěz utkání Šumperk versus Opava si zahraje ve 3. kole s vítězem duelu Varnsdorf vs. Bohemians.

Utkání Šumperk vs. Opava se hraje ve středu 1. září od 17.00 hodin.