Tedy třetí a druhý celek severomoravské divize.

„Generálka na jaro, to bych neřekl a myslím si, že podobně to vidí i losinský trenér. Je to jen přípravný zápas, i když s nejlepším celkem, na který můžete v okolí narazit,“ říká Otto Jáně, kouč Šumperku.

Za týden odstartuje fotbalové jaro i pro divizní a krajské soutěže, týmy tak mají poslední možnost vyzkoušet si herní varianty i formu jednotlivých hráčů.

Šumperk například po velmi dlouhé době odehraje utkání s klasickým hrotovým útočníkem. Oba koncoví hráči Křepelka a Horák byli doposud zranění.

„Horák naskočí do utkání s Losinami určitě, nad Křepelkou visí otazník,“ prozrazuje kouč.

pozvánka

Nejistý je i start jednoho z nejlepších šumperských hráčů v přípravě Lukášem Pobuckým. „Trápí ho svalové zranění, možná bude místo hraní odpočívat,“ dumá Jáně.

Šumperk během zimní přestávky oslovil a vyzkoušel řadu výborných hráčů, zranění ale kosí ideální sestavu. Před časem musel odejít talentovaný mladík Jan Macák, který nedoléčil na podzim zraněný kotník. V úterý si na tréninku zlomil kotník jiný mladík Lubomír Thomka. Hráč, který by měl asi jisté místo v základní jedenáctce.

Doposud si téměř vůbec nezahráli útočníci Jan Křepelka a Lukáš Horák.

„Prostě budeme hrát se starými dobrými bojovníky,“ nenechává si náladu zkazit Jáně.

A dalších zranění se nebojí, byť souboje Šumperku a Losin často hodně jiskří.

„Já o tom mluvil v hráči v kabině a pokud zápas kočíruje rozhodčí, bude to normální přátelák,“ míní Jáně.

Stejný názor má i jeho losinský kolega Petr Strnad.

„Že by se hráči okopali, toho se nebojím. Bude to kvalitní zápas, oba týmy mají vyspělé hráče, kteří budou hrát fotbal,“ nechal se slyšet Strnad.