S úvodním jarním kolem (Šumperk začíná jaro v sobotu 21. března v Dolním Benešově) by měl spatřit světlo světa i nový fotbalový web, který bude internetovou prezentací klubu FK SAN-JV Šumperk.

„Je to dnes nutnost, proto rozjíždíme web. Chceme se takto prezentovat, můžeme tak umožnit reakci i našim fanouškům,“ říká Bohdan Hecl, hráč a nyní i osoba zodpovědná za rozjezd šumperského fotbalového webu.

Ten se při tvorbě webu nechal inspirovat řadou jiných, už zaběhlých webů sportovních klubů, rád by navíc zajistil i aktuálnost stránek.

„Zatím to je nastavené tak, že o ty hlavní věci se budu na webu starat já, jednotliví trenéři mládežnických týmů pak o mládežnickou sekci,“ vysvětluje Hecl.

Zcela přesný termín zrodu oficiálních internetových stránek šumperského fotbalu není v tuto chvíli znám.

„Rádi bychom začali s novou sezonou, je ale možné, že se to o pár dní zdrží,“ upozorňuje Hecl.

Pokud se šumperskému fotbalu podaří rozjet svůj web, bude v tuto chvíli jedním z hodně mála klubů na Šumpersku, které se mohou pyšnit internetovou prezentací.

Web sice mají i jiné kluby, například Zábřeh nebo Mikulovice, jenže…

Mikulovické stránky nabízejí poslední informace ze sezony 2007/2008.

Zábřežské stránky byly na delší čas neaktualizované, nyní se na nich objevila informace o úvodním utkání Sulka v rámci Moravskoslezské fotbalové ligy. O změnách v kádru, kterých bylo v Zábřehu během zimní přestávky tolik, se zatím nedozvíte vůbec nic.

Nejlepším sportovním webem na Šumpersku tak jsou stránky hokejistů.