Zatímco krajská soutěže byly odvolány už během týdne, výprava zábřežského Sulka musela v sobotu ráno absolvovat cestu do Brna, aby se kolem desáté hodiny dozvěděla, že kvůli počasí se hrát nebude.

„Jsem trochu naštvaný. Kdyby se zápas hrál v Zábřehu, určitě by se hrálo. Nikoho by nezajímalo, že by to poničilo trávník. Ale když se jedná o Brno, ohledy se v potaz berou,“ uvedl zábřežský trenér Otto Jáně. Jeho tým se připravil na zápas, ovšem po chvíli se jelo domů. „Zatím nejsme domluveni na náhradním termínu. Patrně to bude někdy ve všední den, což je pro nás nevýhodné. Nejsme profiklub, jako třeba Brno, kluci mají přes týden práci nebo studijní povinnosti,“ vysvětluje Jáně. Oba kluby se teď budou domlouvat na náhradním termínu, pokud se nedomluví, termín určí fotbalový svaz. „Je možné, že se zápas s Brnem odehraje až na jaře. Za týden totiž máme hrát doma s Karvinou a nevylučuji, že se kvůli počasí opět hrát nebude,“ dodává Otto Jáně.

Většina fotbalových klubů ale odvolání zápasů přivítala. „My jsme celkem rádi, že se už nehraje. Kluci toho mají plné zuby, navíc v tomhle počasí to opravdu nikoho nebaví, ani diváky, ale samozřejmě ani hráče. Sice je možné, že ani na jaře to nebude o moc lepší, ale v tuto chvíli rozhodnutí svazu zrušit poslední dvě kola vítáme,“ konstatoval Aleš Heidenreich, vedoucí týmu Mohelnice. Ukončení podzimu vítají i na Jesenicku, kde ale bylo v týdnu i o víkendu paradoxně solidní počasí. „Tady pršelo jen dva dny, jinak o víkendu bylo celkem hezky. Ale také jsme rádi, že si už od fotbalu odpočineme. Nám se totiž na podzim vůbec herně nedařilo, musíme dát během zimní přestávky mančaft do kupy a na jaře začít bodovat,“ vysvětluje kouč Jeseníku Ladislav Krobot. Náhradní termíny neodehraných zápasů jsou v tuto chvíli ve hvězdách, fotbalový svaz bude patrně čekat na to, jak bude dlouhá zima. Pokud ano, bude jarní termínovka opravdu pořádně nabitá.

„To je možné, dokonce pravděpodobné, ale teď jsme vážně rádi, že je podzimní část sezony u konce,“ dodal Krobot.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY ZE ŠUMPERSKA A JESENICKA

Moje Šumpersko a JesenickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika