Přerov – Šumperk 2:1 (1:1)
Branky: 36. Novotný, 86. Hýbner - 23. Navrátil. ČK: 91. Elgner (SU).
Šumperk: L. Šabo – Hrdlička, O. Málko (86. Šabo), Ferko, Valenta, Janíček, M. Málko (59. Václavský), Reichl, Klemsa, Horák, Navrátil (72. Elgner).


Přerov je nováčkem krajského přeboru a notně se zatím v soutěži trápí. S Opatovicemi je na samém dně tabulky a pocit vítězství poznal až v 6. kole díky Šumperku. Jeho výhra nad jedním z favoritů soutěže, byť v současné době velmi uvadlému, je první senzací fotbalového podzimu.

„Tohle byl zápas, ve kterém si nikdo nezasloužil vyhrát, ale my neudrželi ani ten bod. Hráli jsme tragicky, otřesně, hrozně,“ připustil Bohdan Hecl, asistent trenéra Šumperku. Ten je za normálních okolností hrajícím asistentem, ovšem kvůli zranění sledoval zápas z lavičky a svůj tým nepoznával.
V první půli byl Šumperk alespoň vyrovnaným soupeřem, jenže vyslal na přerovskou bránu pouhopouhé dvě střely, přesto ale jednu z nich proměnil v gól. Jenže pak hosté zcela zemřeli, domácí vyrovnali, a přestože Šumperk začal po přestávce domácí mačkat, inkasoval podruhé, patrně jako trest za zahození velkých šancí Horáka a Reichla, kteří míč pokaždé poslali nad bránu. Marně trenéři Čech a Hecl hnali své svěřence za lepším výkonem. „Vůbec jsme nebyli schopni rychlé akce, o kombinaci ani nemluvím,“ konstatoval Hecl. Šumperskou mizerii korunoval Lukáš Elgner, který v 91. minutě dostal za faul červenou kartu. „Věřím, že se zvedneme, ale teď jsme opravdu na dně,“ posteskl si Hecl.
Hlavy prý padat nebudou, pokuty už ale ano

ŠUMPERK - Když jste se před sezonou zeptali mezi fotbalovou veřejností, kdo postoupí z krajského přeboru do divize, odpověď byla jednoznačná: Šumperk. Jenže ten má po úvodních šesti kolech na kontě už tři prohry a v tabulce se plácá mezi průměrnými. Ze čtyř utkání venku jen jednou zvítězil a dokonce nezvládl zápas s předposledním Přerovem, týmem, který v předchozích pěti utkáních jen čtyřikrát skóroval. „Samozřejmě radost z našich výsledků nemám, ale beru to sportovně. Je to fotbal a nám se nedaří vyhrávat tak často, jak jsme si mysleli,“ uvedl Vladimír Dostál, člen výkonného výboru FK Šumperk. Šumperk přitom poskládal silnou sestavu. Z týmu po loňské sezoně téměř nikdo neodešel, naopak přišly posily i nový trenér Ivan Čech z Olomouce. Ale tým tápe a trápí se.

„Nejsme ve své kůži, prohrát se může, ale v Přerově jsme hráli opravdu příšerně,,“ připustil Bohdan Hecl, asistent trenéra. Vedení klubu zatím nehodlá mizernou formu hráčů razantněji řešit. „Asi padnou pokuty v rámci prémiového řádu, trenéři asi budou s hráči mluvit, ale nic víc dělat nehodláme. Jsme dobrovolné sdružení, proč bychom měli hráče za to, že nehrají podle nějakých představ, trápit pohovory?“ říká Dostál.

Ten tvrdí, že pozici favorita získali před sezonou bez vlastního přičinění. „Nebráníme se postupu, ale není to oficiální cíl. Když to nepůjde, opravdu se nic neděje,“ podotýká Dostál. Ale výkon šumperského týmu v Přerově mrzí i jeho. „To nebyl fotbal, na který se dá dívat,“ dodal. Proč ale Šumperk tak špatně hraje, to je otázkou, řešení nabízí kouč Ivan Čech: „Bojím se, že řada zkušených šumperských hráčů je za zenitem své fotbalové kariéry.“