Vedení fotbalového klubu Sulko Zábřeh není stále stoprocentně rozhodnuto, zda kývne na postup do ligy

Fotbalový klub SK Sulko Zábřeh patří už druhou dekádu k nejúspěšnějšímu fotbalovému klubu na Šumpersku. Tradiční, a letos na Šumpersku i jediný, účastník divize má ve fotbalovém světě solidní zvuk. V neděli 27.května,divizní tým Zábřehu porazil Morkovice na jejich hřišti 1:0 a už nemůže být tři kola před koncem sezony na prvním místě tabulky předstižen. Vedení klubu ale stále neřeklo postupu do ligy jasné ano. Podle prezidenta SK Sulko Zábřeh Bohuslava Charváta je postup do tak vysoké soutěže velkým závazkem.

* Pane prezidente, fanoušci se ptají: Bude hrát Zábřeh v příští sezoně třetí ligu?
Ještě není konec sezony, takže máme chvíli čas si všechno v klidu rozmyslet. Jsem rád, že hráči právo postupu vybojovali tak brzy, takže máme prostor na úvahy, co pro Zábřeh bude třetí liga znamenat. Pochopte nás, pokud se rozhodneme do ligy vstoupit,musíme mít jistotu, že na to opravdu máme všechny předpoklady. Vyhrát divizi je jen jeden z předpokladů.

* Neumím si ale představit, že by nakonec padlo rozhodnutí do ligy nejít.
Já bych chtěl především uklidnit fanoušky. Na 99 procent do ligy půjdeme, ale to jedno procento pochybností tam je. Ale spíše to probíráme krok za krokem. Hráči vyhráli divizi, vybojovali si prémie za celkové vítězství a na nás nyní je, zajistit podmínky pro to, aby se mohl v Zábřehu hrát dobrý fotbal na ligové úrovni. Já osobně moc chci, abychom hráli ligu, ale dejte nám, prosím, pár dní času.

* To procento nejistoty, jak říkáte, je to o penězích?
Samozřejmě, že hovoříme s našimi sponzory, hrát ligu je dražší, než divizi. Byli bychom mocrádi, kdyby město podporovalo naše mládežnické týmy a sponzoři ligový tým. Jednáme o tom všem.

* O kolik je dražší hrát třetí ligu, než divizi?

Náš letošní rozpočet celého klubu včetně mládeže byl asi 2,9 milionu korun. Jen náklady na třetiligový tým by vyšly tak na 3,5 milionu korun.

* V letošní sezoně jste se konečně dočkali řádného zázemí v rekonstruované tribuně. Ale stále vám chybí tréninkové hřiště a hlavní trávník patří mezi ty horší v divizi…

Zázemí teď máme skvělé, opravdu ligové, kdybychom měli lepší trávník, mohli se u nás hrát i mezinárodní mládežnické zápasy. My bychom chtěli mít namísto škvárového hřiště třeba umělou trávu, ale já už jsem v tomhle pesimista, toho se snad nedožiju. Ale je fakt, že nějaké solidní tréninkové hřiště potřebujeme, umím si místo škváry představit například i živý trávník. Ten hlavní a jediný trávník projde přes léto revitalizací, prosejeme ho, odpočine si, ale opravdu by to chtělo i tréninkové hřiště.