Třetí tým krajského přeboru vůbec nezvládl první půli, ve které druhý tým divize čtyřikrát skóroval.

„Výsledek první půle je pro domácí ještě dost milosrdný. Jsem z utkání spíše zklamaný, domácí nás nepřinutili k většímu výkonu,“ konstatoval kouč Šumperku Otto Jáně.

„První půle, to byla opravdu jen hra na jednu bránu, potom zájem o hru z naší strany dost upadl, Jeseník dvakrát skóroval, jednou ze standardy, což mě hodně mrzí. Takové góly nemůžeme dostávat,“ dodal Jáně.

„Pro nás to byla hodně kvalitní prověrka. V první části jsme doplatili na to, že jsme proti Šumperku chtěli hrát útočně, ale to se nám vymstilo. Soupeř nás dokonale rozebral. Navíc dva ze čtyř inkasovaných gólů jsme si dali prakticky sami,“ prozradil trenér Jeseníku Ladislav Krobot.

Domácí se střelecky prosadili teprve po přestávce, kdy již prohrávali čtyřbrankovým rozdílem. Nejprve snížil vedení hostů nekrytý Zykmund, po něm se hlavou po rohovém kopu zapsal do listiny střelců Cundrla.

„Od druhé půle jsme trochu přeskupili sestavu a více se zaměřili na defenzivu. Tím, že jsme zahráli zodpovědněji než v první části, se nám podařilo vyrovnat hru,“ doplnil Krobot.

Za Šumperk chytal Petr Jakoubek, šumperský mladík, který prošel mládežnickými týmy Sigmy Olomouc a který se nyní snaží prosadit v divizním kádru Šumperku.

Další přípravu odehraje Šumperk ve středu 10. února od 17.00 hodin venku s Mohelnicí, v sobotu 13. února jede do Uničova.

Jeseník odehraje další přípravu na jaro v sobotu 13. února od 14.00 hodin doma s Písečnou.

FK Jeseník – FK SAN-JV Šumperk 2:4 (0:4)

Branky: Zykmund, Cundrla - Lošťák, Novák, vlastní, Pobucký.
Jeseník: Pastucha – Harazin, Cundrla, Keltner, Skoupil, Ivanič, Juriš, Minka, P. Glac, Woitek, Plhák. Střídali: Mravec, Zykmund, T. Glac, Chovan.
Šumperk: Jakoubek – Král (46. Němeček), Szöcs, Skopal, Knápek – Lošťák, Novák, Mlynář, Hruda – Pobucký (46. Horák), Krcho (46. Křepelka).