Domácím se povedl již nástup do zápasu, když se hned v úvodní minutě ujali vedení a do přestávky pak měli na svém kontě tříbrankový náskok.

A to ještě navíc ve 4. minutě zahodili domácí penaltu, když Ďurček po faulu na Pagáče orazítkoval svou střelou z hranice jedenáctky tyč.

„V první části jsme soupeře přehrávali a hra byla jasně v naší režii. Dařilo se nám hrát technický fotbal a protivník nás příliš neohrozil,“ prozradil krátce trenér Loštic Jiří Vinkler.

Po přestávce ale pod dojmem jasného náskoku domácí polevili, Štítům se podařilo převzít iniciativu, vytvořili si pár šancí a nakonec i snížili na 3:1.

„Naštěstí jsme se ale rychle vzpamatovali, vrátili se ke své dosavadní hře a výsledkem byl čtvrtý gól v síti soupeře,“ dodal Vinkler.

„Bohužel pro nás rozhodl náš špatný vstup do zápasu. Když prohráváte po dvaceti minutách o tři góly, to se potom těžko dohání. V úvodu nám chyběla koncentrace a k tomu se přidaly chyby v obraně,“ řekl smutně vedoucí družstva Štítů Vojtěch Langr.

„Postupně jsme sice srovnali hru, vytvořili si nějaké šance a ještě snížili, soupeř však již zápas kontroloval,“ doplnil závěrem Langr.

SK Loštice – Sokol Štíty 4:1 (3:0)

Branky: 1. Plhák, 14. Salamon, 20. Pagáč, 80. Jakub Mikeš – 60. Čech.
Loštice: Z. Morávek – Jan Mikeš, Hejný, Josef Mikeš, Dajčar – Ďurček, Plhák, Petruška, Jakub Mikeš – Salamon, Pagáč. Střídali: Zbořil, R. Morávek, Vykydal, Másilko.
Štíty: Hajtmar – Smrčka, Prokop, Sedláček, Viktorin – Štika, Hollý, Verner, Čech – Hendrich, Lakomý. Střídali: Kropáček, Teffer.