Od července loňského roku našel fotbalový klub azyl v šatnách tribuny atletického Tyršova stadionu. Budova fotbalového klubu už nesla výrazné stopy času i způsobu, jakým byla postavena.

„Fotbalové šatny byly postaveny v akci zet, odhaduji to tak na rok sedmdesátý čtvrtý, možná pátý,“ přemýšlel nahlas starosta města Zdeněk Brož (nezávislý).

Budova byla zateplena, vyměnily se v ní podlahy i elektroinstalace a také rozvody teplé vody. Vše za 4 miliony 273 tisíc korun.

„Dva miliony poskytlo ministerstvo financí, zbytek dalo město,“ informoval Luděk Šperlich, ředitel Podniků města Šumperk.

„Před rokem naše společnost vstoupila do šumperského fotbalového klubu a myslím, že po roce jsou vidět výsledky. Muži postoupili do divize a my nyní stojíme v opravené budově. Je to krásné zázemí,“ uvedl na slavnostním otevření šaten Josef Vymazal, ředitel šumperské společnosti SAN-JV, investora rekonstrukce šaten a generálního partnera fotbalového klubu v Šumperku.

A je možné, že není daleko doba, kdy fotbalisté ze Šumperku budou mít další důvody k radosti. Spřádají totiž plány na další travnaté hřiště a především na velkou nafukovací halu, zastřešující v zimě hřiště s umělou trávou pro futsal.