První poločas nebyl ze zábřežské strany příliš vydařený, než si někteří hráči uvědomili, že utkání začalo, už hosté prohrávali, když již ve 3. minutě zcela nepokrytý domácí Kopa dostal přihrávku po zábřežské chybné rozehrávce a ze dvou kroků skóroval.

V 11. minutě hosté sice srovnali, když si na přesnou přihrávku Lukáše Michalčáka po úniku z pravé strany naběhl Martin Bačík a dát gól již nebylo složitým problémem, ale domácí šli znovu do vedení ve 20. minutě, po zahrávaném rohovém kopu našel míč hlavu volného Fišary u vzdálenější brankové tyče.

Těsně před poločasem hosté nejprve docílili branky, ta však nebyla uznána pro odpískaný ofsajd a úplně poslední akcí zvýšili domácí na 3:1, kdy brankář Michal Bárta sice nejprve vyrazil míč při samostatném nájezdu, odraženého míče se však zmocnil Kopa a v koncovce nemohl nezaváhat.

Do druhé půle hosté přece jen vstoupili lépe, výsledkem čehož bylo snížení na rozdíl jediné branky, to běžela 47. minuta a míč z rohového kopu Mirka Laštůvky využil Lukáš Michalčák ke skórování úspěšnou hlavičkou.

Za tři minuty mohlo být srovnáno, hosté vystihli chybnou rozehrávku domácích, Tomáš Pospíšil však nájezd nezužitkoval.

Ještě z následného rohu domácí obránci odvrátili míč směřující do jejich branky, osvobozující odkop pak založil rychlý protiútok, který hosté řešili faulem v pokutovém území, za což rozhodčí nařídil po právu pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Fiala a dostal tak Mohelnici do dvoubrankového trháku.

Na to hosté zareagovali v 67. minutě Miroslavem Laštůvkou střelou z přímého kopu do šibenice.

Pěkný fotbalový okamžik předvedl v 75. minutě Marek Šichor, jeho prudké střele chybělo pár centimetrů, aby se míč odrazil od břevna za brankovou čáru.

Ke konci utkání si hosté vytvářeli stále větší převahu, ale slibné příležitosti se nedařilo dotáhnout do úspěšného konce. Až pět minut před koncem našel přesnou kolmou přihrávkou do běhu Tomáš Pospíšil Lukáše Michalčáka, který kličkou obešel i brankáře a srovnal na konečných 4:4, neboť přes veškerou snahu se do závěrečného hvizdu rozhodčího Jiřího Molíka už víc nepodařilo.

„V první polovině utkání jsem nebyl spokojen s prací naší obrany, proto jsem sáhl už ve 30. minutě ke střídání. Nehráli jsme naši hru. Celý zápas se vyznačoval množstvím soubojů, nakopávaných míčů a upracovaností. Celkově jsem mnohem více spokojený s hrou útoku než obrany. Jinak se jednalo o přípravné utkání a my se budeme po celé následující dva týdny snažit připravit na první utkání jara s Jihlavou,“ uvedl kouč Zábřehu Jiří Balcárek pro web mohelnického fotbalového klubu.

Roman Sedláček, trenér mohelnického týmu, pro klubový web uvedl: „Jsem rád, že se nám na poslední chvíli podařilo získat stopera Fialu, který nám určitě pomůže, protože momentálně máme největší problém na místě stopera. Dnešní zápas byl určitě nejkvalitnější v celé přípravě a doufám, že se nám už podaří odstranit jen některé nedostatky v naší hře a můžeme se už těšit na první kolo." Autor: Jiří Nevrkla

FK Mohelnice - SK Sulko Zábřeh 4:4 (3:1) 

Branky: 3. Kopa, 20. Fišara, 45. Kopa, 51. Fiala - 11. Bačík, 47. Michalčák, 67. Laštůvka, 85. Michalčák.
Mohelnice: Děreš – Krumpolc, Fiala, Okleštěk, Mráček – Chudáček, Fišara, Kuba, Macák. Kopa, L. Masopust. Střídali: Volf, Strnad. Trenér: Roman Sedláček.
Zábřeh: Bárta – Rajnoha, Šalamoun (30. Soušek), Hajčík (30. J. Barcal), Kulíšek – Pelan (46. Pospíšil) - Šichor, Laštůvka – Michalčák, Bačík, Hojstrič. Trenér: Jiří Balcárek.