Trenér Jiří Balcárek kvůli zranění a nemocí postrádal hned čtyři hráče: Tomáše Hrdloviče, Lukáše Michalčáka, Miroslava Hajčíka a Tomáše Pospíšila.

Po úvodní šanci domácích ve 3. minutě, kterou Lukáš Toman zneškodnil, si hosté vytvořili územní převahu s náznaky šancí, zvláště Martin Bačík v 17. minutě nezužitkoval centr Miloslava Kulíška a ze tří krok přestřelil.

Paradoxně tak uhodilo na druhé straně, když ve 20. minutě domácí útočník Grepl byl u míče nejdříve a jemným obloučkem přehodil brankáře.

O šest minut později bylo vyrovnáno, po místě pravého křídla unikl Hajstrič, centrem našel Jirku Barcala a ten trefil branku. Ve 31. minutě zprava unikl tentokrát Petr Rajnoha a jeho přízemní centr stačil usměrnit v krkolomné pozice opět Jiří Barcal do sítě.

Do poločasu si obě strany vypracovaly ještě po jedné šanci, obě skončily bez úspěchu. H

Hned ve 48. minutě stačili obránci domácích srazit technickou střelu Mirka Laštůvky na roh, v 56. minutě tentýž hráč pronikl zleva a jeho centr našel hlavu Martina Bačíka, který zvýšil zábřežský náskok na dvě branky.

Aktivnímu Mirkovi Laštůvkovi zablokovali domácí ještě v 61. minutě jeho pokus, pak převzali iniciativu hráči Jiskry a nechali hned čtyřikrát vyniknout Marka Kamische po dvou samostatných nájezdech, jedné prudké střele a zvláště v 80. minutě, kdy reflexivně vyrazil dobře mířenou hlavičku k tyči z bezprostřední blízkosti.

Pak přišli ke slovu opět zábřežští hráči a v 86. minutě si vykoledoval při průniku do pokutového území faul Marek Šichor a z nařízené penalty zvýšil Miroslav Laštůvka již na 1:4.

Za minutu mohl Miloslav Kulíšek zvýšit, ale po přihrávce na dlouhou nohu pouze přestřelil branku.

V poslední minutě byl k vidění nejprve samostatný nájezd na zábřežskou branku a z protiútoku obdobná akce na druhé straně. Jak domácí útočník, tak i Marek Šichor jen těsně minuli svými střelami branku a tak se na konečném skóre již nic nezměnilo.

Jiří Nevrkla

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí - SK Sulko Zábřeh 1:4 (1:2)

Zábřeh: Toman (46. Kamisch) – Rajnoha, Soušek (46. Panov), D. Barcal, Kulíšek – Šalamoun – Hajstrič, Šichor, Laštůvka, J. Barcal (68. Olejník) - Bačík (68. Kendashki). Trenér: Jiří Balcárek.