Zápas se měl původně konat v sobotu, po dohodě obou klubů se nakonec hrálo na Hané o den dříve.

„Na sobotu bych většinu kluků neměl k dispozici a za každou cenu jsem chtěl tohle utkání absolvovat, proto jsme se s Uničovem domluvili na změně termínu," prozradil úvodem Deníku trenér Šumperku Bohdan Hecl, který přivezl do Uničova hodně mladý výběr, ve kterém převažovali dorostenci.

Kvůli zraněním či pracovním povinnostem Šumperku chyběly zkušené opory Reichl, Vývoda, Konečný či Lukáš Horák, jediným novým jménem v sestavě byl obránce Jindra, který je v týmu na zkoušce z Litovle.

„Bylo mi jasné, že síla a kvalita na straně soupeře bude obrovská, ale pro naše mladé kluky je každý takový zápas velkým přínosem a jsem rád, že se toho nezalekli," uvedl dále šumperský kouč.

Zejména v první půli měl Šumperk proti zkušenému protivníkovi několik dobrých momentů, vytvořil si i šance, navíc po gólu Kotzmanna dokonce otevřel skóre.

Ještě v první části pak domácí fotbalisté otočili vývoj, hosté následně srovnali díky trefě Miterka, jenže ve zbytku hry už se trefoval pouze Uničov.

„Přesto jsem s tímto prvním zápasem, do kterého jsme nastoupili po třech trénincích, spokojený. Těší mě, že na těch mladých je vidět snaha pracovat, chtějí se ukázat, zkrátka oceňuji jejich přístup. Ale postupně ještě musí nasbírat ty zkušenosti. Je jasné, že pokud chceme pomýšlet na setrvání v divizi, budeme muset mužstvo doplnit," řekl na závěr Bohdan Hecl.

Další utkání přípravy sehrají fotbalisté Šumperku v sobotu 23. ledna, kdy na domácí umělce přivítají mužstvo SK Sulko Zábřeh.

SK Uničov – FK Šumperk 5:2 (3:2)

Branky: Juřátek, Vasiljev, Komenda, Muzikant, Kipritidis – Kotzmann, Miterko.

Šumperk: Kreizl – Hruda, Z. Horák, Jindra, Jurásek – Kotzmann, Nemeth – Rýznar, Málek, Miterko – Nimrichtr. Střídali: Šafář, Morong, Kudrna, Dostál. Trenér: Bohdan Hecl.