Divizní Šumperk vyběhne k prvnímu tréninku po zimní přestávce v pátek 8. ledna a na umělém trávníku bude celkem plno, k dispozici bude kouči Otto Jáně dobrá dvacítka hráčů.

Ke stávajícímu kádru se připojí kromě několika šumperských dorostenců také gólman Petr Jakoubek, šumperský odchovanec, který absolvoval mládežnické kategorie v Sigmě Olomouc.

„Petr projevil zájem se o místo v Šumperku poprat během zimní přípravy,“ uvedl Vladimír Dostál, místopředseda klubu FK SAN-JV Šumperk.

Téměř jisté je angažmá útočníka Michala Hlouška, hráče patřícímu Uničovu, který na podzim oblékal dres Rýmařova.

Z Jeseníku míří do Šumperku útočník Bronislav Mlynář, kterého znají z krátkého angažmá fanoušci třetiligového Zábřehu.

Přípravu v Šumperku absolvují také kmenoví hráči Dušan Krcho, který na podzim nastupoval za Leštinu, a Tomáš Vašíček, jenž na podzim hrál v Sudkově.

Zatím jediným odchodem během zimní pauzy je obránce Martin Strnad, který si rozmýšlel, zda bude i nadále hrát za Šumperk, ale přijde tak o možnost nastupovat i za prvoligový futsalový tým 1. FC Delta Real Šumperk.

„Martin nám před pár dny oznámil, že u nás končí,“ konstatoval Dostál.

První přípravné utkání absolvuje druhý celek divize v sobotu 16. ledna v 10.00 hodin doma na umělé trávě s Rýmařovem, další přípravné zápasy jsou naplánované na únor, například hned 3. února v 17.00 hodin Šumperk hostí třetiligový Uničov.