Oba týmy zkouší řadu nových hráčů. „Měli jsme proti Zábřehu ve hře spoustu nových mladých kluků, musíme se teď rozhodnout, jestli si je necháme," říká Petr Strnad.

Šumperk zkouší dva hráče Jeseníku Adama Břízu a dorostence Davida Macuru. Pokud by se do šumperského kádru prosadili, připojili by se k jesenické dvojici Mlynář, Woitek a jesenická stopa by v šumperském kádru začala být více než patrná.

Na stoperovi se v sobotu představil opavský Zdeněk Horák, do hry se zapojil i Martin Bajger z Fulneku.

„Kdo zůstane, to je ještě otázkou, ale třeba oba jeseničtí hráči mají obrovskou chuť do fotbalu, chtějí na sobě pracovat, Bajger z Fulneku předvedl proti Zábřehu velmi dobrý výkon," konstatoval Strnad.

Zápas byl soubojem dvou stylů: divizní Šumperk se spíše menšími hráči se snahou kombinovat snad i ve vápně, Zábřeh nastoupil s několika vysokými fotbalisty a předváděl důraznou, agresivní hru.

Šumperk nyní čeká v sobotu 9. února opět na umělce Tyršova stadionu zápas se Šternberkem, další víkend opět doma nejdříve duel s ligovým Uničovem, v neděli Šumperk hostí Zlaté Hory, všechny zápasy začínají ve 14.00.

„Jsme ještě ve fázi, kdy se věnujeme kondici, chodíme i do tělocvičny, trénujeme čtyřikrát týdně plus zápasy, někteří kluci toho mají plné zuby," podotknul kouč Strnad.

FK SAN-JV Šumperk – SK Sulko Zábřeh 2:2 (1:1)

Branky Šumperku: Gábor 2.
Šumperk: Šabo, Kreizl, Kameník – Macek, Z. Horák, Macura, Bříza – L. Reichl – L. Horák, Mlynář, Woitek, Nimmerrichter – Gábor. Střídali: Hruda, Kocourek, Bajger, Klemsa.