Po podzimu je severomoravský zástupce divize D předposlední, na příčky před sebou však nemá velkou ztrátu a jeho šance před odvetami jsou tak zcela otevřené. Bude ale muset zlepšit nejen koncovku, ale i defenzivu.

Během podzimu totiž Šumperk nastřílel v šestnácti zápasech šestnáct gólů, společně s Havlíčkovým Brodem nejméně v celé soutěži. K tomu jich nejvíce inkasoval, dohromady třiatřicet.

Zároveň musí vedení šumperského klubu řešit otázku nového trenéra. Po odstoupení kouče Zdeňka Strouhala převzal tým dočasně Bohdan Hecl.

„Trenéra sháníme," potvrdil Deníku předseda fotbalového Šumperku Bořivoj Bartoš.

„S Bohdanem to bylo domluvené, že dokončí u mužstva podzim, aby se potom mohl opět naplno věnovat své práci u mládeže," doplnil Bořivoj Bartoš.

Celek mužů zahájí od ledna přípravu prakticky ve stejné sestavě, v jaké dokončil podzim, tři stávající hráči jsou zatím s otazníkem. Do tréninků se navíc zapojí dorostenci z dorazových ročníků. K tomu by klub rád získal posilu do ofenzivy.

Do začátku mistrovských bojů sehraje Šumperk v rámci přípravy derby proti Uničovu, Zábřehu, Mohelnici či Šternberku. Divizní jaro odstartuje v neděli 20. března 2016 domácím vystoupením proti Pelhřimovu.

Přípravné zápasy FK Šumperk

Uničov – Šumperk (sobota 16.ledna)

Šumperk – Zábřeh (sobota 23. ledna)

Šumperk – Šternberk (sobota 30. ledna)

Mohelnice – Šumperk (sobota 6. února)

Ústí nad Orlicí – Šumperk (sobota 13. února)

Šumperk – Česká Třebová (sobota 20. února)

Letohrad – Šumperk (sobota 27. února)

Šumperk – Krnov (sobota 5. března)

1.HFK Olomouc – Šumperk (sobota 12. března)