Fotbalová Mohelnice se rozešla v přípravě smírně s Valmezem

Mohelnice – Dvakrát v sobotním přípravném klání s Valašským Meziříčím fotbalisté Mohelnice vedli, aby se nakonec proti soupeři z nižší soutěže museli spokojit pouze s remízou. Tentokrát tak třetiligový tým nenavázal na své předchozí povedené zápasy.

18.2.2017

Fotbalisté Mohelnice. Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Miroslav Pergl

„Z dnešního výkonu jsem trochu zklamaný. Tentokrát mi tam chybělo prakticky všechno, kombinace, zakončení, nasazení, byla tam řada zbytečných chyb a zkažených přihrávek, na hráčích jsem ke konci zápasu pozoroval únavu. Možná jsem byl trochu namlsaný z předchozího utkání proti Hodonínu, ale tentokrát jsme postrádali kvalitu," okomentoval ve zkratce sobotní přípravné utkání mohelnický kouč Jaroslav Rolinek.

„Ale zase je dobré si to negativní vybrat ještě teď před sezonou. K čemu by bylo, když vyhrajete v přípravě třeba šestkrát v řadě a potom rupnete hned v prvním mistráku," doplňuje Jaroslav Rolinek.

Skóre sobotního duelu se poprvé měnilo těsně před poločasem, když ve 42. minutě Martin Bzirský vypíchl soupeři míč a postupoval z poloviny hřiště sám na brankáře a své sólo proměnil – 1:0.

Zkraje druhé části hosté srovnali po standardní situaci, když domácí obrana zůstala stát, zbytečně reklamovala ofsajd, jeden z hráčů hostů si ve vápně zpracoval balón a o tyč jej poslal do sítě.

Ztracený náskok vrátil Mohelnici po faulu na Heidenreicha Vlastimil Fiala, když proměnil pokutový kop, poslední slovo ale patřilo Valašskému Meziříčí.
V 77. minutě po nedůrazném mohelnickém odkopu od brány získali hosté z Valašska míč a dali výsledku konečnou podobu.

Do zápasu nenastoupili v domácím dresu Lukáš Hapal kvůli zlomenině palce na ruce, Jan Marák chyběl vinou svalového zranění a kapitána Romana Kubu pak nepustilo do hry nachlazení.

Další domácí zápas zimní přípravy odehraje Mohelnice v sobotu 25. února v 11 hodin proti Ústí nad Orlicí, vedoucímu týmu divizní skupiny C.

FK Mohelnice – TJ Valašské Meziříčí 2:2 (1:0)

Branky Mohelnice: Bzirský, Fiala (pen.)

Mohelnice: Hora – Fiala, Pinkava, Markovič, Heidenreich – Fišara, Svoboda – Vokoun, Bača, Bzirský – Olejník. Střídali: Knýř, Srdýnko. Trenér: Jaroslav Rolinek.