Šumperk svou jarní soupisku zveřejnil už před časem, podle předpokladů se do týmu probojovaly obě posily ze zábřežského Sulka Roman Skopal a Lukáš Pobucký.

Naopak se na soupisce poněkud překvapivě neobjevil Jan Macák, který na podzim oblékal mohelnický dres.

„Má stále potíže s kotníkem, kvůli tomu téměř nehrál přípravná utkání, takže o něho nemáme zájem,“ konstatoval Vladimír Dostál, místopředseda FK SAN-JV Šumperk.

Macák je hráčem Uničova, jaro ale opět absolvuje v Mohelnici.

„Už u nás trénuje a určitě o něho máme zájem,“ uvedl Richard Polák, trenér divizního týmu Mohelnice.

Ta opět spoléhá na své hráče, poslední tým divizní skupiny D se do odvet vydá se stejnými tvářemi jako na podzim.

Příliš změn nepotkalo ani druhý celek divizní skupiny E Velké Losiny. Po odchodu manažera Lubomíra Hrdloviče z Losin do Zábřehu předpovídali mnozí Losinám personální potíže, zdá se ale, že většinu tahounů kouč Petr Strnad udrží.

Méně přehledná situace stále je v jediném ligovém celku regionu.

Zábřeh přivedl v zimní pauze ke kormidlu Jiřího Balcárka, který téměř kompletně obměnil tým.

V zábřežském dresu již nenajdete například útočníka Lubomíra Pinkavu, který zamířil do Velkých Losin, marně budete hledat i Jaroslava Klemsu, který bude na jaře hostovat v Mikulovicích.

Týmem v přípravě prochází řada hráčů, kdo ale konkrétně bude na jaře Zábřeh zachraňovat v Moravskoslezské lize, to zřejmé není.

„Přesnou soupisku ještě po mně nechtějte, nejsme stále spokojeni se stavem týmu mužů, asi ještě dojde ke změnám,“ uvedl Josef Půček, mluvčí klubu SK Sulko Zábřeh.

Definitivní tvář jarního Zábřehu tak přinesou až březnové dny, přitom první jarní kolo odehraje Sulko už 22. března doma s Bystrcí.

„Tohle utkání bude hodně důležité, k němu směřuji celou zimní přípravu. Pokud zápas zvládneme, může nás to nakopnout k tomu, že budeme pravidelně bodovat. Pokud chceme ligu zachránit, nemůžeme si téměř dovolit nevyhrávat,“ konstatoval kouč Zábřehu Jiří Balcárek.

Tahounem týmu by mohl být Petr Vodák, který nedávno do Zábřehu přestoupil z HFK Olomouc. V přípravě je totiž nejlepším střelcem Zábřehu.