„Na turnaji jsme jako jediný tým zapojili do hry dvaadvacet hráčů jednoho ročníku. I to je pro nás v dnešní době velký úspěch. Pevně věřím, že pravidelnou docházkou a pracovitostí se budou kluci stále zlepšovat," říká jeden ze šumperských trenérů mladší přípravky Roman Smrž.
„Je to běh na dlouhou trať, ale věřím, že v našem případě bude s úspěšným koncem. Celkové umístění ročníku 2008 bereme samozřejmě jako úspěch, přece jenom chyběl krůček a kluci mohli brát zlaté medaile," doplňuje.

Vánoční klání bylo pro benjamínky Šumperku prvním domácím turnajem této sezony a představilo se na něm dohromady osm mužstev, která se v rozestavení 5+1 utkala systémem každý s každým.

Prvenství nakonec získal Uničov. Z místních celků absolvovali turnaj také mladíci z Nového Malína a Bludova, na akci se představil rovněž Jeseník.
„Musím uznat, že první místo Uničova bylo zasloužené. Našim klukům chvíli trvalo, než se zorientovali ve větší hale s pěti hráči v poli. Pomohlo nám i trochu štěstí při rozlosování, kdy jsme měli na začátek relativně hratelnější soupeře, po kterých získali kluci větší sebedůvěru, což se projevilo v dalších zápasech," přidal své postřehy další z koučů Šumperku Pavel Churavý, jenž se svou sestavou vybojoval stříbro.

Vánoční turnaj ročníku 2008 v Šumperku
(hráno 28. prosince 2016)

Konečné pořadí: 1. Uničov, 2. Šumperk A, 3. Šumvald, 4. Nový  Malín, 5. Rýmařov, 6. Bludov, 7. Šumperk B, 8. Jeseník.

Výsledky a góly FK Šumperk A:
Bludov 2:1 (Lakomý 2)
Šumperk B 3:1 (Lakomý, Horák)
Nový  Malín 3:3 (Lakomý 2, Horák)
Rýmařov  2:1 (Lakomý, Horák)
Šumvald 1:1 (Horák)
Jeseník 5:0 (Lakomý 2, Horák, Málko)
Uničov 2:3 (Lakomý, Horák)

Šumperk A: Urban - Lakomý, Horák, Churavý, Maitner, Zelený - Málko, Žiška, Horký, Šanovec, Elšík.

Výsledky a góly FK Šumperk B:
Nový  Malín 3:2 (Smrž, Lidák, Opravilová)
Šumperk A 1:3 (Lidák)
Bludov 0:2
Šumvald 0:7
Rýmařov 1:2 (Vaněk)
Uničov 2:5 (Opravilová, Lidák)
Jeseník 1:1 (Vaněk)

Šumperk B: Chromý, Lidák, Vaněk, Kolano, Smrž, Gerlich, Opravilová, Aberle, Ježek, Bursa, Vojtek.