První půli však celek z lázeňského města neodehrál podle svých představ a více šancí si vytvořil soupeř. V 9. minutě pak šli hosté po rohovém kopu dokonce do vedení. Do přestávky ale stačili domácí vyrovnat.

„Během úvodní části jsme herně trochu zklamali. V kabině jsme si potom řekli, co vlastně chceme hrát a náš výkon se zvedl. Čtyři góly ve druhé části jsou toho důkazem,“ prozradil trenér Jeseníku Ladislav Krobot.

Rozhodující náskok si domácí vytvořili dvěma slepenými zásahy hned po přestávce, kdy svému protivníkovi odskočili na 3:1.

Duel byl přesto napínavý až do závěru, neboť Želatovice dokázaly ještě dvakrát zkorigovat náskok soupeře. Ke snížení na 4:3 navíc pomohl hostům nešťastný vlastní gól Jurčáka.

Definitivně pojistil Jeseník zisk dalších tří bodů minutu před závěrečným hvizdem.

„Osm branek během jediného zápasu nepamatuji. Utkání se fanouškům určitě muselo líbit. O výsledek se hrálo až do konce. Nám se dnes dařily především standardky. Těší mě i hra obránců. Třikrát za nás skórovali právě zadáci a je příjemné vědět, že také oni umí dávat góly,“ doplnil spokojeně Krobot, jenž se tentokrát musel obejít bez své brankářské jedničky Petra Jaroše a mezi tyče se tak postavil pětačtyřicetiletý náhradník Petr Skoupil.

„Náš první gólman byl na svatbě, proto jsme museli udělat tuto změnu v sestavě,“ vysvětlil Ladislav Krobot.

Nejzajímavější na všem je ale skutečnost, že náhradní brankář Jeseníku se v zápase potkal na hřišti se svým synem Janem Skoupilem, který se dostal do hry po střídání v 85. minutě.

FK Jeseník – FC Želatovice 5:3 (1:1)

Branky: 21. a 78. Cundrla, 50. Harazin, 52. Kadeřábek, 89. Mlynář - 9. Jemelka, 61. Vrba, 90. vlastní.
Jeseník: P. Skoupil – Harazin, Cundrla, Jurčák, Zykmund, Minka (80. Plhák), Juriš (85. J. Skoupil), Mravec, Glac, Kadeřábek (81. Mlynář), Pavelka.

TABULKA KRAJSKÉHO PŘEBORU