Fotbalový Jeseník se potřetí v řadě raduje z vítězství

Jeseník – Fotbalisté Jeseníku zažívají parádní vstup do sezony. V krajském přeboru potřetí v řadě vyhráli, když v sobotu dopoledne po divoké přestřelce přehráli celek Želatovic.

22.8.2009

Radost jesenických fotbalistůFoto: DENÍK/Jan Kastner

První půli však celek z lázeňského města neodehrál podle svých představ a více šancí si vytvořil soupeř. V 9. minutě pak šli hosté po rohovém kopu dokonce do vedení. Do přestávky ale stačili domácí vyrovnat.

„Během úvodní části jsme herně trochu zklamali. V kabině jsme si potom řekli, co vlastně chceme hrát a náš výkon se zvedl. Čtyři góly ve druhé části jsou toho důkazem,“ prozradil trenér Jeseníku Ladislav Krobot.

Rozhodující náskok si domácí vytvořili dvěma slepenými zásahy hned po přestávce, kdy svému protivníkovi odskočili na 3:1.

Duel byl přesto napínavý až do závěru, neboť Želatovice dokázaly ještě dvakrát zkorigovat náskok soupeře. Ke snížení na 4:3 navíc pomohl hostům nešťastný vlastní gól Jurčáka.

Definitivně pojistil Jeseník zisk dalších tří bodů minutu před závěrečným hvizdem.

„Osm branek během jediného zápasu nepamatuji. Utkání se fanouškům určitě muselo líbit. O výsledek se hrálo až do konce. Nám se dnes dařily především standardky. Těší mě i hra obránců. Třikrát za nás skórovali právě zadáci a je příjemné vědět, že také oni umí dávat góly,“ doplnil spokojeně Krobot, jenž se tentokrát musel obejít bez své brankářské jedničky Petra Jaroše a mezi tyče se tak postavil pětačtyřicetiletý náhradník Petr Skoupil.

„Náš první gólman byl na svatbě, proto jsme museli udělat tuto změnu v sestavě,“ vysvětlil Ladislav Krobot.

Nejzajímavější na všem je ale skutečnost, že náhradní brankář Jeseníku se v zápase potkal na hřišti se svým synem Janem Skoupilem, který se dostal do hry po střídání v 85. minutě.

FK Jeseník – FC Želatovice 5:3 (1:1)

Branky: 21. a 78. Cundrla, 50. Harazin, 52. Kadeřábek, 89. Mlynář - 9. Jemelka, 61. Vrba, 90. vlastní.
Jeseník: P. Skoupil – Harazin, Cundrla, Jurčák, Zykmund, Minka (80. Plhák), Juriš (85. J. Skoupil), Mravec, Glac, Kadeřábek (81. Mlynář), Pavelka.

Jeden řidič se lekl, druhý otáčel, oba havarovali

K nehodě, která se stala v pondělí 16. října v Bohdíkově, vyjížděli policisté. Havaroval třicetiletý řidič Hondy Civic.

Motorkář se u Skřítku srazil s volvem, pro spolujezdkyni letěl vrtulník

FOTO z MÍSTA / Pětadvacetiletý motorkář havaroval v neděli 15. října po poledni v úseku mezi mezi Skřítkem a obcí Klepáčov.

Odborníci z nemocnice poradí, jak jíst zdravě a chutně

Jezte zdravě a přijďte se poradit do šumperské nemocnice Šumperk, vzkazují její odborníci. Ve středu 18. října, se nemocnice připojí k Světovému dni výživy. Veřejnosti v prostorách své lékárny nabídne od 14 do 16.30 hodin bezplatná vyšetření i poradenství ohledně správné a zdravé životosprávy.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.