O postup už Šumperk poněkud nečekaně bojoval v loňské sezoně, kdy byl nováčkem divize, nakonec skončil těsně druhý za Slavičínem.

Před jarními odvetami je druhý o bod za zálohou Zlína a o postupu už nemluví jen fanoušci, ale i představitelé klubu.

„Rozhodně nejsme největším aspirantem na postup, tím je určitě Zlína po skončení Fulneku očekávám velkou kvalitu v Jakubčovicích, ale pokud bychom postoupili, tak v této chvíli mohu říct, že třetí ligu hrát budeme, je to jasný cíl generálního sponzora klubu,“ říká Vladimír Dostál, místopředseda klubu FK SAN-JV Šumperk.

Tým, který by měl o ligu bojovat, je spolu z velké části už několik sezon, z podzimního kádru odešli jen tři hráči. „To je naše výhoda, že se tým obměňuje jen pozvolna,“ míní Zdeněk Opravil, nejzkušenější z šumperských hráčů.

Tým je navíc z velké části složen z hráčů ze Šumperku a blízkého okolí, což je v divizi málo vídaný jev. „Pokud u nás má hrát cizí hráč, musí být jasně lepší než domácí,“ vysvětluje Dostál.

Kvalitu tak budou muset projevit dvě slovenské posily, které přišly během zimy: obránce Ladislav Szöcs a útočník Martin Zubo.

Ligové parametry se pomalu rýsují nejen u týmu, lepší se i fotbalové zázemí. Od podzimu bude k dispozici další travnaté hřiště s automatickým zavlažováním, které vyrostlo v těsné blízkosti hřiště s umělou trávou.