Tým z podhradí, nováček I. A třídy, si vykopal sváteční duel se zástupcem FORTUNA:LIGY. Jako dějiště zápasu 2. kola MOL Cupu olešnické vedení zvolilo stadion v nedaleké Mohelnici a plný dům sledoval velmi atraktivní podívanou.

„Pro nás to byl obrovský zážitek a doufám, že i pro lidi, kterých přišlo opravdu hodně. My jako amatéři jsme si zkusili kvalitu první ligy, profesionálního mančaftu,“ líčil Milan Machalický, dirigent olešnické defenzivy.

„Někteří kluci takový zápas nikdy nehráli a už nikdy hrát nebudou. Tohle je pro ně taková třešnička na dortu a bonbonek. Stejně tak pro nás a pro diváky,“ souhlasil trenér olešnického mužstva Ladislav Gallo.

Opava se úvodní branky dočkala již po deseti minutách, outsider ale pak mocně vzdoroval. Až do té doby, než se z vydařené akce po levém křídle Slezané dočkali pojišťovací branky na 2:0.

„Škoda, že jsme dostali druhý gól ve 43. minutě. Kdyby byl poločas o jeden gól, bylo by to určitě zajímavější. Netvrdím ovšem, že bychom měli šanci na vítězství,“ hodnotil Machalický.

Hned ze startu druhé půle Opava dál útočila. A již s větším gólovým efektem. Fantastické trefě levačkou v podání Bidjeho Manzii tleskala zcela zaplněná hlavní tribuna mohelnického stadionu.

Podobné ovace si ovšem vysloužil také bek Tomáš Pospíšil, který perfektním zákrokem na brankové čáře odvrátil jasný gól.

ŠANCE NA ČESTNÝ GÓL

I kdy už bylo o postupujícím rozhodnuto, fanoušci hučeli napětím při velké šanci Filipa Sasáka ze 60. minuty, jehož střelu vytěsnil opavský brankář na roh.

„Největší škoda je, že se nám nepodařilo proměnit žádnou příležitost,“ vyprávěl Machalický.

„Říkali jsme si, že by to bylo fajn, aby si olešničtí diváci mohli trošku zakřičet. Soupeř byl někde jinde, to musíme uznat, my jsme do toho ale šli s tím, že chceme udělat maximum. Jsme rádi, že jsme dostali tuhle šanci a že jsme si ji vybojovali,“ řekl obránce.

Jeho tým ani v závěru nic nevypustil, hostující René Dedič ovšem zkompletoval hattrick a Opava se radovala z výhry 6:0.

Nejvýraznější postavou ovšem nebyl nikdo jiný než Pavel Zavadil, který odehrál celý zápas a bylo jej plné hřiště. Diváky bavil přihrávkami naslepo, pak se navíc pokusil skórovat z vlastní poloviny hřiště a gólmanu Snášelovi pořádně zatrnulo.

Fotbalisté Zábřehu. Ilustrační foto
Sulko válí, Zábřeh uspěl také s Litovlí a vede krajský přebor

„Zavadil je jejich motor. Je to hráč, který přinášel do jejich hry spoustu klidu a rozumu,“ ocenil Machalický.

„Na druhou stranu bych chtěl vyzdvihnout naši defenzivu. I když jsme dostali šest gólů, tak jsme nehráli špatně. Do soubojů jsme chodili naplno a natvrdo a spousta jich se nám dařila vyhrávat. Chtěl bych pochválit i Olešnici, za to, jak jsme to zvládli, i když nás to stálo spoustu sil,“ dodal zkušený bek.

Pro Hanáky bylo skóre možná až příliš kruté, hlavu si z něj ovšem nedělali.

„Přál jsem si, aby byl výsledek třeba 1:6. Ale nevadí, musíme vzít v potaz, že hrál soupeř z I. A třídy a z první ligy. Hodnotím to jen pozitivně. Kvalita opavského mužstva je opravdu vysoká. Pro nás to byl sváteční zápas a myslím, že jsme to zvládli. Jsem rád, že jsme dvakrát ohrozili bránu,“ usmál se Ladislav Gallo.

Teď už se jeho tým bude soustředit na bitvy v I. A třídě. Olešnice si před sezonou stanovila jasný cíl v podobě postupu a na něm se rozhodně nic nemění.

1. FC Olešnice u Bouzova - SFC Opava 0:6 (0:2)

Branky: 10., 67. a 84. Dedič, 42. Opoku Bernadina, 47. Manzia, 70. Jurečka. Rozhodčí: Zelinka – Caletka, Horák. Diváci: 853.

Olešnice: Snášel – Pecháček, Pospíšil, Machalický, Rýznar - Puchr, Novák, Šichor, Malínek (46. Havlíček) - Kolomazník (64. D. Zapletal), Kováč (46. Knápek). Trenér: Ladislav Gallo.

Opava: Fendrich – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek (72. Stáňa) – Manzia, Zavadil, Zapalač (56. Jurečka)– Šulc – Opoku Bernadina (46. Řezníček), Dedič. Trenér: Ivan Kopecký.