Člen projektu Volf Soccer Academy reprezentoval náš kraj na mistrovství světa klubů, které proběhlo před koncem května ve Františkových Lázních a německém Rehau.

„Jednalo se o prestižní turnaj přípravek, konkrétně v kategorii do jedenácti let,“ vysvětloval trenér Volf Soccer Academy na Šumpersku Ladislav Václavský. „Do centra dění se sjely týmy z celého světa. Například z Austrálie nebo Japonska.

Právě zmíněná fotbalová akademie pomohla Filipovi Machů k posunu do Výběru Evropy, jenž na mistrovství světa klubů taktéž zápolil. „Filda si to zasloužil, vedl si skvěle,“ uznal Václavský. „Už na kvalifikačním turnaji v Německu skóroval do sítě Herty Berlín.

Velký zážitek

Machů nastoupil již první turnajový den proti mančaftům Bayernu Mnichov či Schalke 04, ale také celku Torcy Paris. Ten patřil k černým koním mistrovství.

„Nejlepší zápas Filip sehrál v souboji s Norweigen Soccer Academy. Jeden gól sám vstřelil a na další dva přihrál. Prosadil se i proti Legii Warszawa,“ pokračoval kouč. „Další den Výběr Evropy těsně podlehl Manchesteru United.“

Turnaj nakonec ovládl nizozemský Ajax Amsterdam, skončil před Tottenhamem Hotspur a Manchesterem.

„I pro mě byl turnaj velký zážitkem,“ těšilo Ladislava Václavského. „Filda zanechal dobrý dojem a skvěle reprezentoval naši akademii i kraj.

Již teď se těšíme na příští ročník, jehož se zúčastní kluci narození do roku 2008. Uvidíme, kolik hráčů z Volf Soccer Academy na největší akci pojede. Je u nás hodně talentovaných chlapců, chceme jim dát šanci zahrát si proti nejlepším, aby měli motivaci pro další zlepšování,“ zakončil.