Na začátku mají na programu hlavně nabrat fyzickou kondici a následně se zaměří na herní prvky. „První týdny máme bez zápasů, chceme pracovat na fyzičce a potom se budeme snažit zlepšit herní kvalitu, abychom byli na jaro připraveni a posunuli se v tabulce výš,“ prozradil ambice Sulka jeho kouč Jaroslav Rolínek.


„O soustředění jsme zatím neuvažovali. Vzhledem k dobrým domácím podmínkám se bez něj nejspíš obejdeme,“ pochvaloval si zázemí zábřežského celku. Mohou totiž využívat umělou trávu, posilovnu, ale i bazén. „Navíc máme hodně kluků na školách a byl by to problém, protože se ze školy vrací v pátek odpoledne,“ prozradil největší úskalí.

Žádné nové tváře v kabině nepřivítal. „Do přípravy se zapojilo pět dorostenců, takže je nás docela dost a zatím žádné příchody nevidím a budeme čerpat spíše ze svých zásob,“ je spokojený Rolínek s šířkou kádru. Jediný problém pro Zábřeh může být absence brankáře Tomana, který se na zkoušku připojil do přípravy divizního Šumperka. Zatím ale není jisté, jestli Zábřeh opustí.

První přípravné utkání odehrají fotbalisté Zábřeha v sobotu 2. února na domácí umělé trávě proti Velkým Losinám. Generálku na jarní část sezony odehraje Zábřeh v případě přízně počasí proti Olešnici už na přírodní trávě.

Seznam přípravných zápasů:
2.2. 17:00 Zábřeh - Velké Losiny
10.2. 13:00 Zábřeh - Postřelmov
14.2. 17:30 Zábřeh - Lanškroun
17.2. 14:00 Konice – Zábřeh
23.2. 15:00 Zábřeh – Moravská Třebová
27.2. 17:00 Zábřeh – Rapotín
3.3. 13:00 Zábřeh – Haňovice
9.3. 11:00 Mohelnice – Zábřeh
16.3. 15:00 Zábřeh – Olešnice

MICHAL MUZIKANT