„Jsme spokojeni, protože je to abnormálně těžký turnaj. Stačí si jen všimnout toho, že nikdo z minulých semifinalistů se do něj letos nedostal a až na jednu školu dokonce všichni chyběli i na tom závěrečném turnaji," říkal po skončení turnaje trenér týmu a také mládeže v FK Šumperk Radim Netopil.

Šumperáci započali turnaj výhrou 7:2 nad lovosickou základkou Antonína Baráka, na kterou navázali porážkou brušperské školy Vojtěcha Martínka 7:4 a skupinu uzavřeli debaklem zlínské školy na ulici Slovenská v poměru 9:3. Ve čtvrtfinále si pak Netopilovi svěřenci poradili 3:1 s Holýšovem a šli tedy do bojů o cenné kovy.

V nich ale nakonec nezazářili. V semifinále se totiž postavili výběru základní školy z Davle a prohráli 0:2. „S pozdějším vítězem jsme uhráli vyrovnanou partii, bohužel jsme ale nastřelili břevno, neproměnili další dvě velké šance a navíc dostali takový smolný gól. Ve druhé půli jsme to už nedokázali otočit a nakonec dostali i na 0:2. Až potom jsme se dozvěděli, že Davle prošla celou kvalifikací bez obdržené branky a na finálovém turnaji dostala jen jeden," pokračoval Netopil.

Přišel tedy souboj o bronz proti základce z Prahy 5 - Radlic. A tam přišla krutá prohra v poměru 1:9. „V tom zápase jsme byli horší ve všem a v podstatě už od začátku. Postupem času jsme pak nechali hrát i mladší ročníky, ať se kluci obouchají," vysvětloval kouč.

Svátek fotbalu, finále McDonald's Cupu - 1. hrací den.
FOTO: Triumf byl blízko. ZŠ Heyrovského skončila v McDonald's Cupu druhá

Šumperští borci tak loňské bronzové medaile neobhájili a zavděk museli vzít jen těmi z brambor. I tak jsou ale pro své spolužáky a učitele za hrdiny, o čemž svědčí i jejich mohutná podpora přímo z tribuny. „Ředitel na druhý hrací den vypravil celý autobus. A dovolím si tvrdit, že naši rozhodně patřili mezi tři nejlepší fankluby společně s plzeňským Holýšovem a malotřídkou z Kolové," řekl Netopil s hrdostí v hlase.

A jakou dostanou kluci za své parádní výkony odměnu? „Vzhledem k tomu, že až na jednoho hráče hrají všichni za Šumperk, sfoukneme oslavu společně s posezónní závěrečnou. Pokud by pak přišla nějaká nabídka z města, zúčastnili bychom se samozřejmě rádi. Na druhou stranu si ale kluci tu návštěvu radnice pamatují už z loňska," uzavřel Radim Netopil.

Výsledky ZŠ Sluneční:

Skupina B:

ZŠ Šumperk, Sluneční 38 - ZŠ Antonína Baráka Lovosice, Sady pionýrů 361/4 7:2

ZŠ Vojtěcha Martínka Brušperk - ZŠ Šumperk, Sluneční 38 4:7

ZŠ Zlín, Slovenská 3076 - ZŠ Šumperk, Sluneční 38 3:9

Čtvrtfinále:

ZŠ Holýšov - ZŠ Šumperk, Sluneční 38 1:3

Semifinále:

ZŠ Šumperk, Sluneční 38 - ZŠ Davle 0:2

Zápas o 3. místo:

ZŠ a MŠ Praha 5 - Radlice - ZŠ Šumperk, Sluneční 38 9:1

Všechny výsledky turnaje včetně konečného pořadí najdete zde.