Mikulovicím vyšel začátek a hosté brzy šli do dvoubrankového vedení. Opava se rozjížděla pomalu, přistupovala pozdě k hráčům a brzy mohla inkasovat další branku, sudí ale po nedovoleném zákroku jednoho z domácích hráčů na Křepelku v pokutovém území penaltu nepískl.

S přibývajícími minutami se do hry dostávali i Kolínkovci a také se dočkali po pěkné akci a střele Němce gólu. Ve druhém poločase Opava zrychlila hru, měla míč častěji na svých kopačkách a dostávala se do šancí. Dvě čisté zazdil Michal Krčmařík, v jednom případě minul, ve druhém se mu nepodařilo přehodit brankáře. Chvíli na to mohl srovnat Kaštovský, ale trefil tyč.

Mikulovice, až na pár standardek, brankáře Vitáska příliš neohrožovaly, nicméně dvanáct minut před koncem se mohly radovat ze třetí branky.

„Odehráli jsme dobré utkání, které mělo tempo a nasazení. Opava mě překvapila, hrála dobře, má šikovné kluky. Kdyby tento tým hrál pohromadě, hraje v divizi do třetího místa,“ řekl trenér Mikulovic Antonín Mura, který zkoušel některé případné posily.

„Jednáme s Baníkem a Olomoucí. Hodně by nám měl pomoci Křepelka,“ dodal zkušený trenér a manažer v jedné osobě.

„Takový to zápas jsme potřebovali. Hrál proti nám zkušený tým. Jeho hráči dokázali podržet balon, hráli s rozvahou, bylo to úplně o něčem jiném než utkání s Havířovem, který jsme porazili 6:1. V prvním poločase byl soupeř lepší, dal dva góly, měl i další šance. Ve druhé půli jsme hráli lépe, může nás jen mrzet, že jsme žádnou z našich čistých gólovek neproměnili,“ litoval trenér opavských fotbalistů Jaroslav Kolínek.

Slezský FC Opava B – FK Mikulovice 1:3 (1:2)

Branky: Němec - Křepelka, M. Burian, vlastní.
Opava B: Vitásek – J. Furik, Horák, Harazin, Sabó – M. Krčmařík, Kuznik (46. Kašný), Vybíral – L. Krčmařík (41. Linet), Němec – Kaštovský. Trenér Jaroslav Kolínek.
Mikulovice: Svrčina – Eršil, Žáček, Švehla, Novinský – M. Burian, Opravil, Varkoček – Christos, Vaclík – Křepelka. Střídali: Vojtek, Kysela, Holčák, Malý. Trenér: Antonín Mura.