„Jsme spokojeni s tím, že se účastní čím dál tím více týmů a téměř žádné se neodhlašují. Už i organizačně jsme to poměrně vychytali. Nejjednodušší byla organizace turnajů mladších a starších žáků, kde není tolik týmů. Nejnáročnější pak byly mladší přípravky, kde se nám přihlásilo hned osmnáct celků. Jejich turnaje proběhnou teprve v únoru," hodnotil průběh akce spolupořadatel a také trenér libinského fotbalového týmu hrajícího I. A třídu.

Hokejisté Šumperku nestačili na Jihlavu. Ilustrační foto
Špatný začátek rozhodl. Draci vyfasovali s Jihlavou pětku a sami nedali gól

 A kde on sám vidí největší výhody a přínosy pořádání této akce? „Dali jsme šanci malým vesnickým týmům začít s přípravou dříve než obvykle. Normálně s ní totiž začínají až někdy v únoru či v březnu. Malí kluci navíc dostali možnost zahrát si v parádní hale," vysvětluje.

Dalším vítaným a v českém fotbalovém prostředí bohužel poměrně málo vídaným prvkem turnaje je také zapojení dívčího týmu. „Pokud se do budoucna nic nezvrtne, měl by tento výběr v budoucnu přerůst v okresní výběr žen. Obecným problémem je, že FAČR každoročně naláká k fotbalu mnoho děvčat, které po dovršení patnácti let potom většinou nemají kde hrát. A to se my snažíme změnit," uzavřel Jan Knobloch.