Důležité střetnutí v boji o záchranu hodně ovlivnil zejména parádní nástup domácích. Než se totiž hosté z Jeseníku rozkoukali, měli již ve 3. minutě na kontě dvougólové manko.

Potom sice předvedli parádní kombinační akci Furik s Vavračem, jenže záhy Česká Lípa znovu odskočila díky proměněné penaltě.

Ještě jednou se do přestávky dostal Jeseník na dostřel zásluhou Mráze, bohužel pro hosty ve druhé půli soupeř postupně odskočil až na 6:2.

Konečnou podobu výsledku poté dal ve 38. minutě z pohotové dorážky Martin Furik. Aktuálně patří Gamaspolu v tabulce předposlední jedenáctá příčka, další utkání následně sehraje v pátek 9. února na palubovce Litoměřic.

„Dnešní zápas byl hodně důležitý a myslím, že se nám povedl, bereme velice důležité tři body a to je první důležitý krok k záchraně. Kluci to odehráli ve velice slušném tempu, zejména první poločas byl z naší strany hodně aktivní, po dvou gólech, které jsme dali hned na začátku a dostali se do relativně klidného vedení, tak to byl základ úspěchu,“ hodnotil duel na klubovém webu kouč České Lípy Karel Kruliš.

FC Démoni Česká Lípa – AC Gamaspol Jeseník 6:3 (4:2)

Branky (asistence): 2. Bejda (Bažant), 3. Fichtner (Havrda), 11. Havrda (pen.), 16. Havrda (10m kop), 28. Žampa, 34. Bejda (Fichtner) – 9. Vavrač (Furik), 14. Mráz (Macura), 38. Furik (Řezníček). Rozhodčí: Šmíd, Košťál, Kresta. ŽK: 12. Havrda – 9. Mráz, 12. Furik. Diváků: 250.
Česká Lípa: Kirov – Bejda, Bažant, Žampa, Švec, Havrda, Bialek, Kubelka, Fichtner, Rott, Havlásek, Kotek, Kořínek.
Jeseník: Till – Novák, Řezníček, Furik, Macura, Mráz, Žák, Plhák, Kozelský, Vavrač, Marcinov.