Hosté však ve Slezsku postrádali svou gólmanskou jedničku.

Tradiční opora Petr Jaroš totiž laboruje se zraněnými zády a v Opavě se tak mezi tyče musel postavit pětačtyřicetiletý sekretář jesenického klubu Aleš Salva.

„Tohle konečný výsledek samozřejmě dost ovlivnilo, navíc jsme v utkání udělali mnoho zbytečných chyb,“ prozradil úvodem trenér Jeseníku Ladislav Krobot.

Hostům tentokrát příliš nefungovala obrana, mírné uspokojení panovalo u jesenického kouče snad jen s prací záložní řady.

„V defenzivě jsme zkoušeli nové složení hráčů a bylo vidět, že si kluci ještě příliš nerozuměli,“ konstatoval dále Krobot.

Po necelé půlhodině tak Jeseník prohrával již tříbrankovým rozdílem, když agresivní a běhavý protivník mu dělal značné obtíže.

Teprve za tohoto stavu se hosté dostali výrazněji do hry a ve 32. minutě korunovali svůj zlepšený herní projev snižující trefou Radima Sedláka, nové akvizice z Vidnavy.

„Ve zbytku první části jsme pak měli možná více ze hry a vytvořili si několik slibných šancí, jenže o lepší výsledek jsme se sami připravili špatnou koncovkou,“ prozradil trenér Jeseníku.

Za zmínku stojí například příležitost Mravce, jenž v dobré pozici mířil mimo, pokus Břízy pak skončil pouze na břevně opavské brány.

Také po přestávce začal Jeseník dobře, jenže postupně jeho úzkému kádru začínaly docházet síly a do konce střetnutí ještě dvakrát inkasoval.

„Měli jsme na střídání pouze jediného hráče Petra Glace, který je navíc nemocný, takže hrál jen pár minut. Protivník měl k dispozici více hráčů, mohl tak lépe rozložit síly,“ dodal Ladislav Krobot.

Více než vysoká porážka však trápí jesenického kouče stav gólmana Petra Jaroše. Již za týden čeká celek z lázeňského města první mistrovské utkání kraje v Dolanech a zatím nyní jisté, zda bude moci služeb své jedničky využít.

„Má zablokované plotýnky a lékaři se teď snaží, aby byl fit. Čekají jej ještě nějaké injekce, takže uvidíme. Všichni doufáme, že se dá co nejrychleji do pořádku. Petr je naše opora a jeho neúčast by pro nás byla obrovskou ztrátou,“ uvedl ke stavu svého brankáře Ladislav Krobot.

V záloze má nyní Jeseník pouze Lukáše Tomana, který chytal z béčko, ale vzhledem k pracovnímu vytížení dlouho netrénoval.

„Přesto věřím, že Lukáš bude v případě potřeby připraven dobře zachytat,“ doplnil trenér Jeseníku.

SFC Opava 19 – FK Jeseník 5:1 (3:1)

Branka Jeseníku: 32. Sedlák.
Jeseník: Salva – Bříza, Keltner, Sedlák, Skoupil – Kysela, Juriš, Woitek, Mravec, Ivanič – Plhák. Střídal: P. Glac.