Naopak domácí celek nastoupil proti zástupci MSFL již do svého pátého duelu, po němž má zatím vyrovnanou bilanci: dvě výhry, dvě prohry a jednu remízu.

Hosté měli parádní nástup do zápasu, když se hned po rozehrávce dostali před bránu soupeře, kde zdánlivě ztracený míč ještě vybojoval Svoboda, dal pod sebe do šestnáctky a do odkryté brány se pohodlně trefil Kutal.

Ještě do přestávky ale stačily Vítkovice srovnat krok, kdy gólmana Horu překonal ukázkovým lobem Mišinský, tím ale střelecké manévry obou týmů skončily.

„Celkově jsem se zápasem spokojený, přestože jsme tam během hry měli několik výpadků. Ale pokud jsme hráli svou hru, dokázali jsme být Vítkovicím rovnocenným partnerem,“ prozradil Deníku mohelnický kouč Dušan Žmolík.

„Utkání každopádně splnilo smysl přípravy, kluci si alespoň osahali druholigový fotbal a zjistili, že pokud budou hrát zodpovědně, jsou schopní i s takovými protivníky držet krok. Především mě těší, že jsme si dokázali, že fotbal hrát umíme,“ doplnil mohelnický lodivod.

Další přípravné střetnutí čeká jeho svěřence opět na půdě druholigového soupeře, když v sobotu 3. února zajíždí Mohelnice k zápasu do Pardubic.

MFK Vítkovice – FK Mohelnice 1:1 (1:1)

Branky: 33. Mišinský – 1. Kutal. Rozhodčí: Čecháček – Tabášek, Jurajda. Diváci: 50.

Vítkovice: Květon – Pašek (54. Hýbl), Mikula (46. Dramé), Zukal, Twardzik – Moučka, Bzirský, Ožvolda, Kučera (54. Prajza) – Mrázek (54. Žondra), Mišinský (62. Kučera). Trenér: Ludevít Grmela.

Mohelnice: Hora – Vokoun, Kuba, Fišara, Knýř – Svoboda, Kotůlek, Šichor, Malý, Kutal – Zmeškal. Střídali: Čang, Jankovič, Marák. Trenér: Dušan Žmolík.