Ten nádhernou dalekonosnou střelou rozhodl o výhře domácích 1:0. „Na tréninku se takto občas trefím, ale v zápase se mi to mockrát nepodařilo,“ usmíval se jasný hráč utkání.

Nutno říct, že šlo o zasloužený gól, Želatovice postupně ve druhé půli byly nebezpečnějším týmem. Soupeře se jim párkrát podařilo hodně zmáčknout.

„Už dvě standardky předtím to vypadalo, že bychom z toho něco mohli dát. Nějak se to tam šikovně ke mně odrazilo, trefil jsem to celkem dobře, spadlo to tam,“ řekl spokojeně Matušík.

ŽELATOVIČTÍ SBÍRAJÍ NEJHEZČÍ GÓLY PŘEBORU

V Želatovicích snad mají na krásné branky patent. Jasně to dokazuje anketa o nejkrásnější gól krajského přeboru. Loňský podzim ovládl stoper Lukáš Dlouhý, na jaře zase vyhrála trefa dalšího Matušíkova spoluhráče Tomáše Čtvrtníčka. „Já doufám, že nějaké hlasování proběhne a podpora bude stejná jako pro něj. Třeba ta cena zůstane tady na domácí půdě,“ smál se Tomáš Matušík.

Ilustrační foto
Fotbalisté Jeseníku poprvé prohráli na venkovní půdě


Méně důvodů k radosti měl jesenický trenér Jakub Karakasidis. Jeho tým poprvé v sezoně venku ztratil.

„Za mě to bylo po celou dobu vyrovnané utkání. Domácí ale vyhráli zaslouženě po krásné střele. Ke konci jsme sázeli hodně na útok, hráli jsme na tři útočníky. Paradoxně to vypadalo, že soupeř se pak víc dostával do hry,“ ohlížel se kouč.

Naopak trenér Želatovic Ondřej Mrázek může být rád, jeho tým je doma stoprocentní a okupuje šesté místo tabulky.

„Ze začátku jsme hráli se strachem. Pořád mi tam chybí aktivita v křídelním prostoru. Přesto jsme si vytvořili několik tutových šancí. Obranná čtverka pracovala velmi dobře, i když jsou to mladí kluci. Ukazuje se, že je to budoucnost,“ zhodnotil duel Mrázek.

FC Želatovice – FK Jeseník 1:0 (0:0)

Branka: 81. Matušík. Rozhodčí: Perutka – Slota, Štětka. ŽK: Zehnálek, Čtvrtníček – Cekuras, Bříza. Diváci: 100.

Želatovice: Čech – Zehnálek, Lu. Dlouhý, Skopal, Goldemund – Matušík, Calábek – T. Čtvrtníček (85. Koutný), Zapletal (38. Mackovík), Tomek (90. Zlámal) – La. Dlouhý. Trenér: Ondřej Mrázek.

Jeseník: Vrána – V. Novák (87. Urban), Keltner, Cekuras, Vavrač – Woitek, Mráz, Bráblík, Kysela – Bříza, Planý (74. P. Novák.). Trenér: Jakub Karakasidis.