„Další tréninky nemáme, nebude se hrát ani příprava do odvolání, prostě čekáme, jestli nás někdo obvolá, nebo ne. Ale asi ne," uvedl pro Deník Michal Kovář, kapitán Sulka Zábřeh, který měl dělat kouči Jiřímu Balcárkovi pro jarní odvety asistenta.

Michal KovářPodle dobře informovaného zdroje se Bohuslav Charvát rozhodl utnout svůj sponzoring klubu poté, co se pohádal s šéftrenérem mládeže Jaroslavem Applem. Ten vyčítal mecenášovi, že peníze jdou téměř jen do mužského ligového týmu, zatímco mládež je přehlížena. Tuhle variantu Deníku mezi řádky potvrdil i Michal Kovář: „Řada mladších zaměstnanců klubu by se měla nad sebou zamyslet, jak se chovají ke starším osobnostem klubu."

Že by se na jaře Sulko nepostavilo na start jarních ligových odvet, to zatím nikdo přímo neřekl, nedůvěra v budoucnost je však zřetelná u všech, které Deník oslovil. Klub bude patrně do posledního možného termínu čekat na zázrak, a pokud se nevyřeší financování, tým z jarní části odhlásí. V tom případě by klub čekaly finanční postihy od fotbalové asociace.

Zleva Jaroslav Appl, Lubomír Hrdlovič, Bohuslav Charvát a někdejší mluvčí Josef Půček na archivním snímku.
Zleva Jaroslav Appl, Lubomír Hrdlovič, Bohuslav Charvát a někdejší mluvčí Josef Půček na archivním snímku. Foto: Deník/Jan Kastner

„Hráčům jsem oznámil, že nemáme zatím pokrytou finančně přípravu a jarní část sezony, co bude dál, to teď prostě nevím," uvedl kouč Sulka Zábřeh Jiří Balcárek. „Nyní je situace v klubu poněkud nepřehledná, ani nevím, kdo to nyní bude řešit. Předseda odstoupil, patrně se bude muset sejít výkonný výbor klubu. Kdo v něm ale přesně je, to ani nevím," konstatoval.

Kdo působí ve funkci manažera klubu je trochu záhada, letitý nestor zábřežské kopané Lubomír Hrdlovič údajně před několika měsíci odstoupil, jeho povinnosti měl převzít pan Gallo, nicméně například Michal Kovář se neustále domnívá, že manažerem klubu je Lubomír Hrdlovič.

Jiří Balcárek.Zda tuhle krizi Zábřeh překoná je nyní otázka, kouč Jiří Balcárek zatím popřel informace, že by odešel trénovat jinam. „Nikam nejdu, to je vážně hloupost. Zatím netrénujeme, nehrajeme, situaci zatím nechám plynout," uvedl Balcárek.

Zpráva o kritické situaci zábřežského klubu bleskově obletěla zdejší i vzdálenější fotbalové luhy a háje, překvapila i Jaroslava Rolinka, který pět let dělal v ligovém týmu asistenta trenéra. „Pro mě je to docela šok. Já odešel po podzimní části, neboť jsem byl v týmu dlouho a potřeboval jsem oddech. Ale ještě před pár dny jsem si říkal, jaké posily mají do Zábřehu přijít, že ten tým snad půjde na postup. Kluci z klubu mi říkali, že mají jaro finančně zabezpečené," sdělil Deníku Jaroslav Rolinek.

Sulko Zábřeh je po podzimní části Moravskoslezské fotbalové ligy na čtvrtém místě s jediným bodíkem ztráty na druhé Slovácko. Pokud na jaře neabsolvuje třetí ligu, je další otázkou, s kým by hrál nižší soutěž, klub nedisponuje moc velkou zásobárnou odchovanců či kmenových hráčů (a pokud ano, ochotných hrát třeba okresní soutěže).

Šumpersko a Jesenicko v posledních pár letech zažilo několik náhlých konců fotbalových týmů z vyšších soutěží (krajské či divizní). Jeden rok vydržely ve třetí lize Mikulovice, které se postupně do této soutěže vyškrábaly z okresních přes krajské soutěže. Na fotbalové mapě chybí mezi muži i donedávna ambiciozní Oskava, z krajského přeboru zmizely Zlaté Hory.