Dosavadní kapitán Bohdan Hecl s největší pravděpodobností do úvodních jarních odvet nenastoupí. Kvůli bolavé patě. Koncem února si totiž Hecl v přípravném utkání s Lipovou zvrtnul kotník a výsledkem je právě bolavá pata.

„Je to zvláštní, mohu běhat na dráze, ale pokud mám kopnout do míče nebo prudce v běhu změnit směr, zabolí to,“ vysvětluje smutně Hecl.

Lékaři naordinovali Heclovi klid, jenže buďte klidní, když sezona pomalu začíná a navíc do týmu přichází jeden výborný fotbalista za druhým. Jenom na Heclův post mohou přijít Novák, Reichl či Opravil. Jeden lepší hráč než druhý.

„Samozřejmě jsem rád, že máme takový výběr, ale je mi jasné, že se pak hodně těžko prosadím do sestavy, pokud se mančaft rozjede.“

Jeden z nejproduktiv­nějších fotbalistů v historii šumperského fotbalu vůbec totiž navíc plánoval, že tahle sezona bude jeho poslední. Do šumperského týmu se po letech vrátili jeho velcí kamarádi z počátku fotbalové kariéry Zdeněk Opravil a Martin Strnad, kteří se po ligových angažmá vracejí na sklonku své vrcholové kariéry domů, do Šumperku.

„Já se moc těšil, že si s nimi ještě kopnu v jednom týmu a že si díky nim ten fotbal užiju. To je moje velké přání,“ prozrazuje Bohdan Hecl.

Pokud opravdu skončí, bez fotbalu nezůstane. Už na podzim měl kromě kapitánské i funkci hrajícího asistenta trenéra týmu mužů a už nějaký čas je úspěšným trenérem mládežnických celků Šumperku.

„Ale ještě si chci opravdu zahrát, moc mě to štve, že jsem zraněný,“ dodává Bohdan Hecl.