Z mužstva naopak odchází do Rakouska brankář Petr Večeř, jenž přesto i nadále povede dvakrát týdně v Mohelnici gólmanské tréninky.

Informace těsně před koncem kalendářního roku 2016 přinesly oficiální internetové stránky klubu, kde zároveň vyvrací zprávy o konci svého předsedy.

„Stávající předseda, pan David Crha, přerušil svoji činnost ze zdravotních důvodů. Nebude se tak podílet na každodenním chodu klubu, organizaci zápasů, příprav atd. Zůstává však nadále předsedou a o jeho dalším působení v klubu se rozhodne po ukončení prvního čtvrtletí 2017," píše se na webu FK Mohelnice.

Řízení mužského týmu po sportovní stránce nyní připadlo Aleši Heidenreichovi, jenž měl doposud na starosti pouze mládežnické kategorie a teď tedy přebírá i celek dospělých.

„Celý klub pak podle stanov řídí výkonný výbor, který má při neúčasti předsedy dva místopředsedy (Igora Machálka a Jiřího Rouska staršího). Ten se bude starat o chod klubu do návratu předsedy, případně do volební valné hromady, která by měla proběhnout nejpozději na začátku dubna," uvádí dále webové stránky mohelnického fotbalu.

Jaro se následně v Mohelnici ponese především s cílem, vylepšit dosavadní umístění v tabulce a nemít záchranářské starosti. Po podzimu je tým se sedmnácti body v MSFL na dvanácté příčce.

První přípravný duel čeká na mohelnické fotbalisty již 25. ledna, kdy na Andrově stadionu změří síly s devatenáctkou Sigmy Olomouc.

Mistrovské boje odstartuje Mohelnice v neděli 19. března důležitým zápasem na trávníku Blanska, které je po podzimu čtrnácté.