„Nijak zvlášť prestižně to nebereme. Není ani důvod. My se Šumperkem v přípravě pravidelně prohráváme, takže je všechno vlastně tak, jak má být,“ směje se uničovský trenér Zdeněk Strouhal.

Vzápětí ho však humor přešel, to když začal vypočítávat zraněné a nemocné hráče.

„Jdeme do zápasu hodně rozbití. Částečně je to dozvuk terénů, na kterých jsme v poslední době po přívalech sněhu hráli. Ale pak jsou tam také nemoci a to neovlivníte. Jsou to zkrátka takové průvodní jevy každé zimní přípravy,“ uvedl Strouhal.

Se Šumperkem by neměl hrát Žmolík, jehož trápí třísla, podobný problém, i když ne tak vážný má také Sostřonek. Večeřa má naražená žebra a trojici Novosad, Vybíhal, Šimeček schvátila nemoc.

„Do pole je nás zhruba deset, takže si budeme muset vypůjčit dva až tři hráče z dorostu. Ale pro ty je to zase možnost na sebe upozornit,“ nevěší hlavu kouč Uničova.

„Důležité je, aby se z toho všichni zranění a nemocní dostali. To, jak odehrajeme zápas se Šumperkem není podstatné,“ uvědomuje si..

V dalším týdnu totiž přichystal pro své svěřence vrchol kondiční přípravy.

„Bude to vlastně ten přelomový týden. V jeho závěru to ještě přiostříme a budeme trénovat dvou nebo třífázově. Od dalšího týdne už se zaměříme na herní věci,“ prozradil Strouhal.

Utkání se Šumperkem začíná na hřišti s umělou trávou v Uničově v sobotu v 11 hodin.

Reportáž z utkání Šumperk vs. Uničov 1:0 najdete ZDE