Ty se do přeboru vrátily po jednoroční pauze v I. A třídě a v úvodu utkání si možná ještě zvykaly na vyšší tempo. Rezerva Holice prošla po poslední sezoně také několika změnami, na její lavičku se pak postavil Stanislav Měrka, který nahradil Milana Nekudu. Nový kouč se mohl radovat z brzkých dvou branek, ve 14. a 19. minutě se prosadil Jaroslav Grézl.

„Těžko se to pak dohání. První gól jsme dostali poté, co jsme sami neproměnili velkou šanci. Nedáš - dostaneš," krčil po zápase rameny trenér Zlatých Hor Petr Ševčík.

Jeho svěřenci ale ještě do poločasu stihli dát kontaktní branku, když se v 44. minutě trefil po skrumáži Pavel Andráško.

Po změně stran byla k vidění velká snaha Zlatohorských o vyrovnání, Holice zase chodila do nebezpečných brejků. V 72. minutě měl velkou šanci na premiérový hattrick sezony Grézl, ale jeho technická střela rozezvučila postupně obě tyče Jurčákovy branky, aby se následně odrazila ven.

Hostující kouč ještě zesílil ofenzivu dvěma střídáními. Oba čerství hráči - Sklenařík a Stavinoha, se dostali do nadějných pozic, ale jejich střelám buď chyběla přesnost nebo razance.

„Chybělo tomu někdy trochu zachovat chladnou hlavu, ale to přijde časem," vysvětloval zlatohorský Ševčík. Juniorka HFK už těsné vedení uhlídala a vyhrála 2:1.

„Byl to první zápas, sezona teprve začíná. Věkový průměr našeho týmu je 20 roků, takže je poměrně nezkušený," hodnotil utkání nový kouč Hanáků Měrka.

Ten se týmu ujal až v posledním týdnu před startem soutěže, původně měl totiž holické béčko převzít zkušený Ivan Čech, který se ale nakonec s HFK nedohodl.

„Myslím si, že to může mít vzrůstající tendenci. Vyhráli jsme podle mě zaslouženě, dali jsme dvě branky a snažili se tvořit. Ale samozřejmě nás ještě čeká hodně práce. Doufám, že další zápas bude lepší," věří Měrka, který poslal na hřiště i některé hráče z A týmu, například útočníka Žondru. Tomu se ale příliš nedařilo. „Měly jsme některé posily z A mužstva, které ale v některých fázích hry nesplnily očekávání," vytýkal mladý kouč.

Paradoxně tak mohl být spokojenější jeho protějšek, Zlaté Hory nechaly na hřišti sympatický dojem. „Za Zlaté Hory můžu říct, že jsme spokojení. Náš výkon byl plný nasazení a hráli jsme proti jednomu z nejlepších mužstev soutěže," řekl Ševčík. „Některé hráče jsem tady viděl poprvé, protože byli na dovolené. I z toho důvodu si myslím, že jsme tady odehráli velmi dobrý zápas."

Podle Ševčíka je úvodní vystoupení jeho výběru spíše příslibem do budoucna. Tým z česko-polského pomezí by se chtěl vyhnout boji o udržení.

„Vím, že v mančaftu je síla a udržet se by neměl být problém."

Pochvalu soupeři vysekl i trenér HFK. „Na to, že jsou nováčky soutěže, hráli velmi konsolidovaně," podotkl Měrka.

1. HFK Olomouc B - Zlaté Hory 2:1 (2:1)

Branky: 14. a 19. Grézl - 44. Andraško. Rozhodčí: Štětka - Částečka, Křepský. ŽK: Vykydal, Schinneck - Biedrava. Diváků: 150.
HFK B: Pavelka - Schinneck, Krejčí, Vacek, Vykydal (46. Bahounek) - Hlavica, Tögel, Grézl (82. Rockwood), Čižmár (81. Krumpolc) - Svozil, Žondra. Trenér: Stanislav Měrka.
Zlaté Hory: Jurčák - Cundrla, Paščinský, J. Karlík, Biedrava – Šos (76. Stavinoha), Minka, Křivan, Čermák – Adamec (65. Sklenařík), Andráško. Trenér: Petr Ševčík.