Duel se odehrál za velkého vedra a dá se konstatovat, že především hosté jej absolvovali doslova na hranici svých možností, když do dějiště zápasu dorazili přesně s jedenácti hráči.

„Teď v době dovolených máme docela problém dát sestavu dohromady a musím přiznat, že to pro nás bylo v Rýmařově v tom horku opravdu hodně náročné. První půli jsme přesto byli jasně lepší a vypracovali si i dvougólový náskok, jenže po přestávce nám postupně docházely síly, protože jsme nemohli střídat," prozradil trenér Zlatých Hor Milan Biedrava.

První trefu týmu z Jesenicka obstaral Brückner, když dostal míč za obranu a z brejku sám na gólmana trefil přesně k tyči.

Těsně před půlkou poté zvyšoval z přímého kopu z pětadvaceti metrů Minka. Domácí pak již pouze stačili v závěru snížit zásluhou Šroma.

„Celkově jsem s tímto zápasem spokojený. Dali jsme dohromady sestavu tak, abychom vůbec mohli utkání odehrát. Třeba Plhák musel jako útočník dnes nastoupit v obraně, z béčka jsme si vytáhli Pluhařík a příležitost dostali i někteří naši mladí hráči," uvedl dále Biedrava.

„Každopádně je lepší hrát zápasy, než někde hráče honit po kopcích. Mám alespoň možnost vidět jednotlivé kluky v akci," dodal zlatohorský kouč, jenž svým svěřencům zatím ordinuje náročný zápasový program.

Hned v úterý 31. července zajíždí Zlaté Hory k dalšímu zápasu přípravy do polských Gliwic, v sobotu 4. srpna se následně představí doma proti Jindřichovu (okres Bruntál).

Jiskra Rýmařov – FK Zlaté Hory 1:2 (0:2)

Branky: 80. Šrom – 13. Brückner, 40. Minka.
Zlaté Hory: Švrčina – Pluhařík, Škoda, Karlík, Plhák – Zálešák, Minka, Hoffmann, Petroš – Charalambidis, Brückner.