„Je to trochu paradox. Tolik gólů jsme v zápase dlouho nedali, jenže i tak jedeme domů s prázdnou. O záchranu se musí bojovat jinak, s trochu větším nasazením, což jsme dneska nepředvedli,“ konstatoval nešťastný trenér Zlatých Hor Roman Šťastný.

Hosté inkasovali na hřišti Hranic hned v 1. minutě po hrubé chybě a tento nepovedený začátek jejich počínání v dalším průběhu střetnutí dost ovlivnil.

„Domácí tímto získali potřebný klid a sebevědomí a v první části nás prakticky k ničemu nepustili,“ prozradil dále Šťastný, jehož svěřenci pak do přestávky inkasovali ještě dvakrát.

„I za nepříznivého stavu jsme však se snažili tlačit před bránu a pokusit se s vývojem zápasu ještě něco udělat. Jenže se nám to povedlo pouze jednou,“ uvedl zlatohorský kouč.

Ve 48. minutě posunul Minka míč na Sklenaříka, který křížnou střelou snížil. Pak mohl vrátit hosty do hry Brückner, jenže jeho pokus domácí na poslední chvíli zblokovali.

Definitivní zlom v utkání přišel v 57. minutě, kdy hosté chybovali ve středu pole a celek Hranic odskočil na vedení 4:1.

„Tohle nás dorazilo, pak už jsme neměli sílu s výsledkem cokoliv udělat,“ dodal závěrem Šťastný.

Domácí pak ještě dvakrát odskočili, poslední slovo přesto patřilo Zlatým Horám. V závěru alespoň kosmeticky konečné skóre upravil na 6:2 Minka.

SK Hranice – Zlaté Hory 6:2 (3:0)

Branky Zlatých Hor: 48. Sklenařík, 80. Minka.
Zlaté Hory: Volčík – Žáček (46. Pluhařík), Cundrla, Karlík, Čermák (76. Husveth) – Brückner, Bota, Stavinoha, Sláma – Minka, Sklenařík.

Dejte zlatohorským fotbalistům hlas v anketě ZDE