„Mrzí mě, že jsme hráli fotbal pouze úvodních a posledních deset minut zápasu, jinak nás protivník přehrával,“ konstatoval kouč Zlatých Hor Petr Ševčík.

Jako první se přesto dostali do vedení domácí, když po faulu na Stavinohu proměnil Sklenařík penaltu. Jinak ale ovládali dění na hřišti hosté, kterým se brzy podařilo využít svou aktivitu také gólově.

Ve 35. minutě vyrovnal po přímočaré akci Fišara, do poločasu pak Litovel hrozila především ze standardních situací.

Ani po přestávce se obraz hry příliš nezměnil a lepším celkem byli hosté. Zlaté Hory se potom snažily hrát na pět záložníků, ale tento záměr jim příliš nevycházel.

V 60. minutě se Litovelští dokonce ujali vedení, ale naštěstí pro domácí nebyl tento gól uznán pro předchozí faul na gólmana Jurčáka.

„Hosté sice dost protestovali, ale nedovolený zákrok tam byl. Náš brankář si z tohoto souboje odnesl pořádnou modřinu,“ popsal inkriminovaný okamžik Ševčík.

„Modřinu mám i já a to jsem nehrál,“ zlobil se litovelský kouč Roman Sedláček.

„Byl to regulérní gól, Fišara hlavičkoval do branky a s brankářem se srazil, až když dopadl na zem. Koneckonců mi to potvrdil i sám brankář Jurčák, se kterým jsem se po zápase bavil,“ uvedl Sedláček

V závěru střetnutí navázali domácí na dobrý začátek a během poslední desetiminutovky si vytvořili tři čisté gólové šance a sahali po vítězství.

Nejprve šel sám na gólmana Adamec. Záhy se po křídle uvolnil Brückner, přihrál míč zpět na Botu, který trefil jen gólmana. Do třetice znovu Brückner našel Stavinohu, jehož volej šel těsně mimo.

„Nakonec můžeme být rádi za zisk bodu, ale vzhledem k parádnímu závěru jsme si možná zasloužili vyhrát, je to škoda. Ale co naplat, fotbal se musí hrát celých devadesát minut, my jsme jej dnes praktikovali pouze v určitých fázích utkání,“ doplnil Petr Ševčík.

Zlaté Hory – Tatran Litovel 1:1 (1:1)

Branky: 22. Sklenařík (p.k.) – 35. Fišara.
Zlaté Hory: Jurčák – Žáček (46. Brückner), Cundrla, Karlík, Sláma – Bota, Minka (70. Adamec), Stavinoha, Čermák – Biedrava, Sklenařík.
Litovel: Procházka – Planička, Krátký, Jindra, Čep (80. Jarmar) – Mráček, Fišara, P. Kvapil, Šrom – Zavadil, Šilberský. Trenér: Roman Sedláček.

Dejte zlatohorskému fotbalu hlas v anketě ZDE