A situace začíná být pro Zlaté Hory kritická, začínají se usazovat v místech ohrožených sestupem.

„I proto jsem hráče varoval, že nás nečeká lehký zápas, ale vstup do utkání i první poločas jsme zvládli velmi dobře. Měli jsme více ze hry, vytvářeli si šance a jednu z nich proměnili v gól," říká kouč Šternberku Oldřich Sklenář.

To šel míč přes Hlaváče přes obranu na Jurečku, který si míč zpracoval prsama a přehodil vybíhajícího gólmana. „Už v první půli jsme mohli naše vedení pojistit, ale nepovedlo se," dodal Sklenář.

Po přestávce domácí zjednodušili hru, nakopávali míče až před šestnáctku a několik závarů před šternberskou bránou bylo na světě. Přestože byli hosté stále fotbalovější, neuhlídali po jednom z přímých kopů domácí hráče a bylo vyrovnáno. „V našem vápně zůstali tři volní hráči soupeře, byla to velká chyba a domácí ji potrestali," konstatoval Sklenář. Trestný kop totiž ještě šternberská obrana odvrátila, následný centr ale skončil u Jana Křepelky a ten z otočky prostřelil gólmana.

Hosté se ale dočkali vítězné trefy. Rychlé přečíslení, následoval centr téměř od brankové čáry a Hlaváček hlavou nedal gólmanovi šanci.

Domácí nastoupili bez několika hráčů základní sestavy, mimo byl Škoda, Jančík a Plhák, Karlík odehrál zápas se stehy na hlavě.

„Polovina hráčů v týmu nemá aktuálně výkonnost na krajský přebor, navíc, jsme moc hodní, když by bylo potřeba, soupeře nepřetlačíme," posteskl si kouč Zlatých Hor Jiří Silný.

TJ Zlaté Hory – FK Šternberk 1:2 (0:1)

Branky: 70. Křepelka - 22. Jurečka, 80. Novosad.
Zlaté Hory: Kamisch – Malý, Křepelka, Karlík, Petroš – Vasil Charalambidis, Burian, Navrátil, Brückner – Víťa Charalambidis (75. Hynšt), Dočekal. Trenér: Jiří Silný.
Šternberk: Studený – Sklenář, T. Frieb, Kymlička, Mudrák – Hlaváček, Novosad, Jurečka, Valtr, Coufal (75. Vinkler) – Hlaváč (85. M. Frieb). Trenér: Oldřich Sklenář.