Dlouholetý účastník Moravskoslezské ligy zažil letos horké léto, kdy se vzhledem k personálním a finančním potížím stahovala nad zdejším mužským celkem mračna.

Po totálním restartu se nakonec Zábřeh s novým vedením i hráčským kádrem přihlásil do krajského přeboru, v němž na podzim uhrál desáté místo.

„Někdo je možná zklamaný, ale pro nás je tohle umístění úspěch. Sice jsme ještě loni hráli třetí ligu, ale pro letošek se vyměnil prakticky celý kádr a je potřeba si uvědomit, že kromě několika jedinců většina kluků hrála doposud jen nižší soutěže," říká tiskový mluvčí klubu Viktor Šebesta.

„Vstup do krajského přeboru proti zaběhnutým celkům, které v něm hrají již řadu let, tak pro nás vůbec nebyl jednoduchý. Klukům rozhodně nechybělo nasazení a srdíčko, jenže mnohdy jsme postrádali potřebné zkušenosti," pokračuje Viktor Šebesta.

Rozjezd Zábřehu na nové fotbalové úrovni opravdu nebyl ideální, tým trápila špatná produktivita i absence některých opor, ale povedený závěr podzimu pomohl mužstvu k tomu, aby se z předposledního místa vyškrábal až na aktuální desátou pozici.

„Druhá polovina tabulky je sice našlapaná a na spodek nemáme velký bodový náskok, ale na druhou stranu neztrácíme tolik ani na šestou či sedmou příčku," přemýšlí nad průběžným pořadím soutěže jeden z činovníků zábřežského klubu.

„Každopádně naším hlavním cílem pro jaro je setrvání v krajském přeboru a rádi bychom uhráli pozice v klidném středu tabulky. Hlavně však chceme nadále sbírat cenné zkušenosti, aby tato sezona pro nás byla i takovým odrazovým můstkem k lepším výsledkům v dalších ročnících," doplnil závěrem Viktor Šebesta.

Jarní část krajského přeboru zahájí fotbalisté SK Sulko Zábřeh v neděli 20. března 2016 hodně důležitým domácím zápasem proti nyní předposlednímu Kojetínu.

Přípravné zápasy SK SULKO Zábřeh

Šumperk – Zábřeh (sobota 23. ledna)

Zábřeh – Šumperk U19 (čtvrtek 4. února)

Zábřeh – Rapotín (sobota 6. února)

Lanškroun – Zábřeh (sobota 13. února)

Zábřeh – Rýmařov (sobota 27. února)

Šumperk U19 – Zábřeh (neděle 6. března)