Tomu se říká opravdová jízda. Na co hráči týmu FK Šumperk na jaře sáhnou, to se jim povede. Z posledních šesti duelů šestkrát bodovali a pětkrát slavili vítězství. Navíc ani v jednom případě žluto-modří neinkasovali více než jeden gól. A třikrát dokonce udrželi čisté konto. Jako třeba tentokrát na Vysočině, kde vynulovali Velkou Bíteš.

„Ale zase tak moc mě nepřekvapuje, že stále vyhráváme,“ zamýšlel se šumperský trenér Bohdan Hecl. „Vnímám, že mančaft za poslední tři roky vyspěl. Kluci jsou ošlehaní dvěma ročníky, v nichž bojovali o záchranu. Podařil se nám dobře podzim a jaro jsme nakopli skvěle, dáváme spoustu gólů, a to i pěkných.“

Úspěch ve Velké Bíteši se však nerodil snadno. Domácí do zápasu vstoupili aktivně a jen zásluhou výborně připraveného brankáře Ladislava Maxe Šumperk neinkasoval. Pak se o slovo přihlásilo známé sportovní pravidlo: když nedáš, tak dostaneš.

„Ve 12. minutě jsme skórovali z pěkné akce díky Šinoglovi. Ale i potom měl soupeř velké příležitosti. Hodně nám pomohl druhý gól před koncem poločasu, ze standardní situace se prosadil Jan Nimrichtr.“

Kapitán je po operaci

I Severomoravané řadou svých šancí pohrdli, přesto nemuseli litovat. Podpis pod šumperské vítězství přidal třetí trefou duelu Marek Smrž. Velká Bíteš recept na gólovou radost nenašla.

Heclovy svěřence zatím nebrzdí ani zdravotní problémy. Minulý týden například utrpěl vážné zranění nohy kapitán a stoper Daniel Španihel.
„Dan nám samozřejmě chybí. Dal jsem místo něj Olejníka, který sice není stoper, ale zvládl svou roli velmi dobře,“ těšilo lodivoda. „Kapitán je po operaci a doufám, že se co nejrychleji uzdraví a bude nám k dispozici.“

Šumperku po 23. kole Divize D náleží třetí příčka tabulky, s tříbodovou ztrátou na druhý Žďár nad Sázavou. V příštím týdnu jej čekají hned dvě domácí utkání. Nejprve ve středu 2. května přivítá Blansko, v neděli 6. května pak Strání.

FC Spartak Velká Bíteš – FK Šumperk 0:3 (0:2)

Branky: 14. Šinogl, 38. Nimrichtr, 68. Smrž. Rozhodčí: Volek – Koláček, Lysák. ŽK: Juříček, Chlup – Muzikant. Diváci: 228.
Velká Bíteš: Pelán – Daněk, Kopáček, Whittingham (72. Horký), Pohl, Mrňa, Juříček, Halas, Pokorný (46. Novotný), Ivančík (79. Mucha), Chlup. Trenér: Jiří Mika.
Šumperk: Max – Muzikant (83. Podhorný), Smrž, Rozsíval, Nimrichtr, Jurásek, Bernard, Olejník, Horák (79. Dostál), Maňka, Šinogl (69. Ševčík). Trenér: Bohdan Hecl.