Za názvem mužstva je v závorce uvedeno umístění v tabulce po podzimní části soutěže a počet získaných bodů.

SK Loštice (2. místo, 32 bodů)

Ambice týmu, který ze druhého místa šlape na paty konkurenčnímu a vedoucímu Bouzovu, zůstávají pro jarní část tohoto ročníku stejné jako doposud, tedy hrát divácky atraktivní fotbal s umístěním v popředí tabulky.
Změny v klubu jsou jen minimální. Hostování z Mohelnice skončilo Liboru Havlíčkovi a hostování z Maletína potom Liboru Havlíkovi.
Ze záložního celku Loštic doplnil stávající kádr pouze Jan Mikeš.
Úvodní zápas jara: venku se Šternberkem (sobota 2. dubna, 16 hodin)

Sokol Štíty (5. místo, 27 bodů)

Udržet minimálně dosavadní postavení a hrát v poklidu v horní polovině tabulky. Zhruba takové jsou představy Štítů pro jarní část soutěže, ve které budou spoléhat na téměř stejný kádr jako na podzim.
Z týmu nikdo neodešel, naopak z hostování v Bohdíkově se vrací dorostenec Jurásek. Ze Zábřehu klub koupil stávající hráče, kvarteto Hajtmar, Macek, Maršálek a Hollý. Dobrou zprávou pro štítecký fotbal je i setrvání matadora Jaroslava Lakomého, jenž před časem zkoušel štěstí v Šumperku.
Úvodní zápas jara: doma s Bouzovem (sobota 2. dubna, 16 hodin)

Spartak Loučná nad Desnou (7. místo, 22 bodů)

Podobně jako ve Štítech, ani v Loučné přes zimu příliš změn neproběhlo a na osvědčený kolektiv z podzimu tak bude Spartak sázet i během jarních mistrovských bojů.
Velkou ztrátou pro mužstvo však může být odchod zkušeného Radka Svedka, který zamířil do nedalekých Velkých Losin. Návrat však hlásí kanonýr Petr Jurča, kterého sportovní příznivci znají především jako hokejistu Šumperku či Uničova.
Cílem Loučné je hrát do desátého místa, aby se klub vyhnul sestupovým starostem.
Úvodní zápas jara: doma s Písečnou (sobota 2. dubna, 16 hodin)

TJ Písečná (9. místo, 17 bodů)

Celek, který se na jaře bude prát hlavně o záchranu, počítá před startem jara odchody řady opor. Do České Vsi se vrací Radim Koláček, do Jeseníku pak Tomáš Glac. Kvůli pracovním povinnostem nemůže Písečná počítat ani se službami Petra Čuje mladšího a Pavla Sogela.
Přes tyto ztráty se však klubu podařilo sehnat nové tváře: ze Žulové Kadrmana, z Albrechtic Dombyho a Filgase, v jednání je navíc příchod ještě jedné posily.
Více prostoru by ve druhé fázi letošní sezony mohl dostat dorostenec Ladislav Slavík, který se velice dobře předvedl během nedávno skončené přípravy.
Úvodní zápas jara: venku s Loučnou (sobota 2. dubna, 16 hodin)

Sokol Bludov (10. místo, 16 bodů)

Nováček z Bludova se po podzimu drží na nesestupových příčkách, které by jistě rád udržel. Dosavadní kádr zůstal prakticky bez výraznějších změn.
Hostování ze Zábřehu skončilo Lukáši Lipkovi s Janem Poláškem, nově v klubu hostují Vašíček (Šumperk) a Valenta (Bohemians).
Na přestup z Hrabišína získal Bludov Pavla Provazníka, s pěti góly svého nejlepšího podzimního střelce.
Velkou devizou by mohlo být v jarní části pro tým nováčka i jeho pověstné bouřlivé publikum.
Úvodní zápas jara: doma s Vikýřovicemi (sobota 2. dubna, 16 hodin)

Sokol Leština (12. místo, 14 bodů)

Do jarních odvet vstoupí loňský účastník župy s novým prezidentem klubu Pavlem Nimrichtrem, jenž na této pozici střídá Jiřího Hoblera.
Hlavním cílem Leštiny je posun v tabulce a tedy únik ze sestupových pozic. K tomu by měly pomoci nové posily, které tým angažoval namísto hráčů ze svého béčka.
Z FRC Zábřeh přišel Jaroslav Janíček, ze zábřežského Sulka pak Jan Polášek (naposledy Bludov), Bitner (naposledy Jestřebí), Musil a Trunkát (oba naposledy Velké Losiny). Z mužstvo nikdo neodešel.
Úvodní zápas jara: venku s Medlovem (neděle 3. dubna, 16 hodin)

Sokol Vikýřovice (13. místo, 14 bodů)

Po jednoroční pauze se fotbalisté Vikýřovic opět budou na jaře prát o setrvání v soutěži. Přesto však by měl mít současný kádr potenciál k tomu, aby se tradiční účastník I. A třídy udržel.
Z ostatních uvedených mužstev prošla vikýřovická sestava přes zimu nejmenšími změnami.
Všichni hráči zůstali. Jen z hostování v Sobotíně se vrací Minarik, ze Šumperku klub získal talentovaného Křepelku.
Úvodní zápas jara: venku s Bludovem (sobota 2. dubna, 16 hodin)