V závorce je u každého týmu uvedeno umístění a počet získaných bodů po podzimní části soutěže.

Oskava (1. místo, 32 bodů)

Tři nové posily získal do svých řad lídr I. A třídy Oskava. Ze Šumperku obránce Martina Strnada, z Rýmařova Stanislava Kovače a z Protivanova Jiřího Šulce, čímž tak opět rozšířil svou kolonii zkušených hráčů, mezi nimiž už ale bude chybět bývalý šumperský kapitán Bohdan Hecl, který patrně svou fotbalovou kariéru musí ukončit kvůli chronickým potížím se zády.

Jediným odchodem je návrat Ladislava Fojtů do Rýmařova.

„Chceme hrát hlavně hezký fotbal pro diváky, skončit na prvním místě tabulky, ale bez snahy postoupit do vyšší soutěže,“ prozradil pro mnohé možná dost překvapivý cíl trenér favorizované Oskavy Květoslav Pospíšil.

Úvodní zápas jara: neděle 28. března v Bělkovicích.

Loštice (2. místo, 30 bodů)

Jeden příchod a jeden odchod hlásí celek Loštic, který loni spadl z krajského přeboru. Na hostování do Červenky byl vedením uvolněn gólman Miroslav Špička. Z hostování v Maletíně se naopak vrací střelec Martin Pagáč.

„Kluci by se rádi vrátili zpátky do krajského přeboru, kde se hraje daleko lepší fotbal, ale vedení tohle před mužstvo jako zásadní cíl neklade. Určitě nás na jaře nečeká nic jednoduchého, soupeři posílili. Zkrátka půjdeme zápas od zápasu a na konci uvidíme,“ prozradil vedoucí Loštic Martin Šilberský.

Úvodní zápas jara: sobota 27. března ve Vikýřovicích.

Zlaté Hory (5. místo, 23 bodů)

Celek z Jesenicka, který sestoupil do I. A třídy po ročním působení v krajském přeboru, by rád udržel své současné umístění po podzimu.

Přispět k tomu by měla i nová posila z Jindřichova Martin Sklenařík, který je jedinou novou tváří v týmu pro nadcházející boje.

„Letos bychom chtěli skončit do pátého místa a připravit mužstvo tak, abychom se v příští sezoně mohli pokusit o návrat do krajského přeboru,“ prozradil k současným ambicím mužstva trenér Petr Ševčík.

Úvodní zápas jara: sobota 27. března doma proti Šumvaldu.

Vikýřovice (9. místo, 18 bodů)

Neztratit kontakt s horní polovinou tabulky. Takové plány si dávají před startem jara ve Vikýřovicích. Celek, který se rok co rok zachraňuje na poslední chvíli, má letos relativně dobře našlápnuto, na dosavadní bodový zisk by ale měl navázat také v nadcházející fázi I. A třídy.

„Chceme se udržet v klidných vodách tabulky, abychom se vyhnuli záchranářským starostem,“ říká jeden z členů realizačního týmu Vikýřovic Radim Valášek.

Pro jaro se již bude muset mužstvo obejít bez obránce Martina Šabo, kterému skončilo hostování a odešel do Mohelnice, jinak zůstává kádr beze změn.

Úvodní zápas jara: sobota 27. března doma s Lošticemi.

Písečná (10. místo, 13 bodů)

Otec a syn se v jarní části I. A třídy potkají v Písečné. Z Mikulovic se do družstva nováčka vrací brankář Petr Čuj i jeho potomek Petr Čuj mladší. Další novou akvizicí Písečné je také Roman Babjak, který naposledy působil ve Vidnavě.

Zpět do Mikulovic naopak míří gólman Tomáš Mrlina.

„Především se chceme zachránit, to je náš hlavní plán. Na podzim jsme jako nováček určitě nebyli horší než ostatní, ale mnohdy nás zradila koncovka a také lacině inkasované góly. Na tom musíme teď zapracovat,“ konstatoval trenér Písečné Vladimír Zajac.

Úvodní zápas jara: sobota 27. března doma s Loučnou.

Loučná (11. místo, 13 bodů)

Se zkušeným koučem Petrem Strnadem, který však bude muset zvládat i své trenérské povinnosti v divizních Velkých Losinách, nastoupí do jarní části I. A třídy Loučná.

Právě do Velkých Losin odešel z Loučné talentovaný mladík Matěj Šinogl, znovu může celek Spartaku využít služeb Tomáše Hrdličky ze Šumperku, který už minulou sezonu v Loučné hrál, na podzim ale pauzíroval kvůli studijním povinnostem.

„Chtěli bychom se co nejrychleji posunout do klidných vod tabulky, abychom soutěž v poklidu odehráli a nemuseli bojovat o záchranu,“ shrnul ve zkratce ambice pro jaro Petr Strnad.

Úvodní zápas jara: sobota 27. března v Písečné.

Vidnava (13. místo, 9 bodů)

Téměř se stejným kádrem jako měla v podzimní části, vstoupí do jarních bojů I. A třídy Vidnava. Velkou ztrátou však jistě bude pro celek z městečka na polských hranicích ztráta kanonýra Kamila Šebesty, jenž zamířil do České Vsi.

Z místních odchovanců má velkou šanci prosadit se do základní sestavy dorostenec Ondřej Bednařík, který si vedl velice dobře již v přípravných zápasech.

„Naším hlavním cílem pro jaro je pokusit se soutěž zachránit,“ prozrazuje kouč předposledního týmu tabulky Petr Škrabal.

Úvodní zápas jara: neděle 28. března v Haňovicích.

tabulka