Kromě toho i letos čeká hráče z lázeňského města krátké soustředění v domácích podmínkách, na němž budou utužovat hlavně kondici.

Také na jaře pak povede Jeseník jako trenér Bronislav Mlynář, vedoucím týmu zůstává Vladislav Vyvážil.

Do přípravy se zapojili Jan Pastucha, Michael Vrána, Bronislav Jurčák, Jiří Mráz, Marek Cekuras, Jan Minka, Patrik Plhák, Jan Vavrač, Adam Bříza, Matěj Planý, Jan Zrník, Lukáš Urban, Tomáš Cundrla, Pavel Kysela, Martin Janíček, Karel Bajza, Patrik Kmínek a Václav Keltner.

O svou šanci zabojují rovněž dorostenci Alfréd Červeňák, Jiří Horák, Filip Kmínek, Daniel Krézek, a Karel Tulis mladší.

„V současnosti procházíme určitou transformací, máme mladý kádr s věkovým průměrem kolem dvadvaceti let. Chceme, aby ti kluci hlavně nasbírali zkušenosti do budoucna. Nemáme tak v soutěži nějaké přehnané ambice,“ prozradil pro Deník jeden z členů klubového výboru FK Jeseník Karel Tulis starší.

Z podzimního kádru chybí Martin Bráblík, který je na zkoušce v Nových Sadech a o jeho dalším osudu se tedy zřejmě rozhodne až před startem jara.

Do jesenického mužstva se naopak po téměř roční pauze způsobené zraněním vrátil tradiční článek sestavy Václav Keltner.

„Momentálně jsme v kraji desátí, ale rádi bychom se posunuli do horní poloviny tabulky, zkrátka chceme nasbírat co nejvíce bodů a uhrát slušné umístění,“ doplnil konkrétněji k plánům na jaro jesenický Karel Tulis.

Do odvet vstoupí jeseničtí fotbalisté v sobotu 21. března domácím zápasem proti Želatovicím, kterým patří po podzimu dvanáctá příčka.

Přípravné zápasy:

Jeseník – Velké Losiny (sobota 22. února, 14 hod.)

Jeseník – Písečná (sobota 29. února, 10 hod.)

Krnov – Jeseník (sobota 7. března, 14 hod.)

Bruntál – Jeseník (sobota 14. března, 15 hod.)